Reklama

Grzegorz Gałązka

Papież błogosławi szerzenie kultury antymafijnej na Sycylii

2017-04-08 16:46

RV / Watykan

Papież wysoko ceni antymafijną działalność dydaktyczną, prowadzoną w szkołach przez Centrum Studiów i Inicjatyw Kulturalnych im. Pio La Torre w Palermo na Sycylii. Nosi ono imię polityka i działacza związkowego, który wraz z jadącym z nim samochodem Rosario Di Salvo został 35 lat temu, w 1982 r., zamordowany przez mafię. W swoim przesłaniu Franciszek przekazuje słowa zachęty i błogosławieństwa dla wolontariuszy i wszystkich, którzy wnoszą wkład w szerzenie na tym terenie kultury przeciwnej mafijnej przestępczości. Zachęca, by ośrodek dalej rozwijał taką działalność wychowawczą.

Papieskie przesłanie jest odpowiedzią na list prezesa Centrum im. Pio La Torre, przesłanego Ojcu Świętemu za pośrednictwem arcybiskupstwa Palermo. Vito Lo Monaco zapewniał w nim Franciszka, że działa zgodnie z „jego częstymi apelami o zwalczanie biedy, korupcji, niesprawiedliwości społecznej i wszelkich mafii”. Stanowią one – podkreśla sycylijski działacz antymafijny – kontynuację „tego, co powiedzieli Jan Paweł II w Dolinie Świątyń w Agrigento, a Benedykt XVI w Palermo, stwierdzając, że nie można należeć równocześnie do Kościoła i do mafii”.

Tagi:
Franciszek mafia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Homilia abp Adama Szala do Ludzi Pracy

Homilia abp Adama Szala do Ludzi Pracy

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika "Niedziela" na Jasną Górę

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Niedziela nr 37/ 2019

Niedziela nr 37/ 2019

Uroczyste przekazanie i poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga” w Wieluniu

Uroczyste przekazanie i poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga” w...

Misjonarz Afryki

Misjonarz Afryki

135 lat łódzkiej parafii prawosławnej

135 lat łódzkiej parafii prawosławnej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem