Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina

Archiwum stowarzyszenia "civitas christiana"

Kilkanaście tysięcy ludzi uczestniczyło w szczecińskim Marszu dla Życia. Największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci przeszła ulicami miasta pod hasłem "Kocham Cię Życie".

Uczestnicy byli nie tylko ze Szczecina, ale także z całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Na zakończenie Mszy św. w szczecińskiej katedrze przewodniczył abp Andrzej Dzięga. - Pierwsze dzieci, które zostały dzięki marszowi szczecińskiemu ochronione i mogły się urodzić - mają już po 15 lat i do szkoły średniej już pójdą. Niech Bóg będzie uwielbiony za owoce tych piętnastu lat - powiedział na początku metropolita szczecińsko-kamieński.

Homilię wygłosił bp pomocniczy Henryk Wejman. - Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którego autorem jest Pan Bóg, dlatego winno być przez każdego z nas niezależnie od światopoglądu, wyznawanej religii czy pozycji społecznej uznane i szanowane - mówił bp Wejman.

Reklama

- Co roku jesteśmy na Marszu dla Życia, bliskie są nam te hasła, które głosi marsz. Jesteśmy za tym, żeby każdy mógł żyć. Cieszymy się, że jest tak dużo osób – mówi KAI kobieta ze wspólnoty Domowego Kościoła, która maszerowała z mężem.

- To Pan Bóg daje życie człowiekowi i ma prawo je odebrać, a nie żeby to ludzie decydowali o tym - powiedział mężczyzna, który był na marszu pierwszy raz.

Anna jest studentką II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego z papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży w kształceniu. - Kocham życie za to jakie jest, że mogę chodzić, że jestem zdrowa, że oddycham, że mam rodziców, którzy mnie kochają, że dali mi to życie. Za te wszystkie rzeczy, które Pan Bóg stworzył, za pogodę, za to, co jest piękne, za przyrodę - mówiła Ania.

W trakcie Mszy św. każdy mógł podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale jeszcze nienarodzonego dziecka, które jest zagrożone aborcją.

Organizacją Marszu dla Życia zajmuje się Fundacja Małych Stópek, która na co dzień pomaga też samotnym matkom. Fundacja Małych Stópek rocznie namawia do nieprzerywania ciąży około stu kobiet. Skupia około 70 wolontariuszy, którzy przez cały rok organizują działania pro-life.

2017-05-21 19:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kościół katolicki wobec stanu wojennego w Szczecinie (1)

Niedziela szczecińsko-kamieńska 50/2012, str. 6

Archiwum „Solidarności ” Walczącej

Więcej ...

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde przestępstwo winno być ukarane

2022-12-02 09:31

Zdzisław Sowiński

„Zaniechanie wymiaru kary przez trybunał kościelny ani nie przekreśla przestępstwa, ani nie zmazuje winy” - pisał we wrześniu 1971 r. ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła do ks. Józefa Loranca skazanego za seksualne wykorzystanie kilku dziewczynek, który opuścił już mury więzienia. List dziennikarze „Rzeczpospolitej” - Tomasz Krzyżak i Piotr Litka – znaleźli w archiwach IPN. Wraz z innymi materiałami do jakich dotarli rzuca on – jak twierdzą w dzisiejszym wydaniu gazety - światło na sposób postępowania przyszłego papieża z przestępcami seksualnymi w czasie, gdy pracował w Krakowie. „W opinii specjalistów od kościelnego prawa karnego – czytamy - działanie to znacząco odbiegało od powszechnych wtedy praktyk pobłażliwości dla sprawców”.

Więcej ...

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Modlitwa

Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na...

Aktualności

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wielki misjonarz

Święci i błogosławieni

Wielki misjonarz

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...