Reklama

Ks. Mariusz Frukacz

Biskup nominat A. Przybylski: Maryja to jest Matka Kapłana

2017-05-28 08:39

Ks. Mariusz Frukacz

„Maryja jest Matką Boga, jest Matką Jezusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Maryja to jest Matka Kapłana” – mówił w homilii późnym biskup nominat Andrzej Przybylski, który późnym wieczorem 27 maja przewodniczył Mszy św. w swojej rodzinnej parafii pw. Nawiedzenia NMP w Bielawach, w diecezji łowickiej. Parafia w dniach 27-28 maja przeżywa peregrynację kopii Cudownego Obrazu Marki Bożej Jasnogórskiej.

Mszę św. z biskupem nominatem koncelebrowali: ks. Marek Grabski proboszcz parafii w Bielawach, ks. Jan Maciejewski, ks. Ludwig Wnukowicz, ks. Piotr Nowak oraz Ks. Tomasz Liszewski.

„Ten dar nominacji na biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Księdza biskupa przyniosła Matka Boża. To jest dla nas radość. To jest dla naszej parafii duma i wybranie” – mówił na początku Mszy św. ks. Marek Grabski proboszcz parafii w Bielawach i dodał: „Ksiądz biskup jako mały chłopiec wpatrywał się w Oblicze Matki Bożej Bielawskiej”.

Zobacz zdjęcia: Biskup nominat A. Przybylski: Maryja to jest Matka Kapłana

W homilii biskup nominat Andrzej Przybylski przypomniał, że św. Teresa od Dzieciątka Jezus tuż przed śmiercią, kiedy była bardzo cierpiąca przeżywała także ciemną noc wiary i wówczas modliła się do Matki Bożej. Święta modliła się: „Matko Boża nam ludziom wydaje się, że wszystko dla Ciebie było takie łatwe. Maryjo jesteś Matką moich trudności, moich zmagań. Matko Boża Ty jesteś Matką wszystkich moich ciemnych nocy”.

Reklama

„Maryja przynosi nam Jezusa. Maryja to Matka naszej wiary” – kontynuował biskup nominat.

Biskup nominat podkreślił, że „Maryja jest Matką Boga, jest Matką Jezusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Maryja to jest Matka Kapłana. Ona z radością przyjęła misję Swojego Syna”.

„Maryja uświadamia nam jak bardzo ważni są kapłani. W świątyni Chrystus przychodzi poprzesz ręce kapłana. Bez kapłanów świątynia byłaby do zwiedzania” – mówił biskup nominat Przybylski i przypomniał: „Bóg wybrał nas kapłanów, aby przez nas przychodzić i dawać Siebie ludziom. Gdyby kiedyś zabrakło księży, to nie mielibyśmy Boga”.

Celebrans podkreślił, że „to, iż kapłani są bardzo ważni i bardzo potrzebni najbardziej rozumie diabeł” - On robi wszystko, żeby księdza zepsuć, albo zniszczyć opinię o kapłanie. Diabeł robi wszystko, żeby nas odciągnąć od Jezusa – podkreślił biskup nominat.

„Módlcie się za swoich kapłanów. Mniej nas obgadujcie, krytykujcie, a więcej się módlcie. Tam gdzie ludzie mało się modlą za kapłanów, tam nie ma wzrostu powołań” – zaapelował biskup nominat.

„My kapłani mamy słabości, bo nosimy skarby w naczyniach glinianych. To bardzo ważne, by także dobrze mówić o kapłanach. Szanujcie kapłanów nie dlatego, że są mądrzy, czy doskonali, ale dlatego, że Bóg ich wybrał” – kontynuował biskup nominat Andrzej Przybylski.

Na zakończenie zaapelował do wiernych swojej rodzinnej parafii: „Nie przychodźcie do kościoła jako konsumenci. Trzeba współtworzyć parafię.

Troska o kapłaństwo to modlitwa, dobre mówienie o kapłanach i współtworzenie parafii”.

Wcześniej biskup nominat Andrzej Przybylski wziął udział w modlitwie Apelu Jasnogórskiego, której przewodniczył o. Krzysztof Grzesica, paulin, kustosz Obrazu Nawiedzenia.

Na zakończenie Apelu Jasnogórskiego biskup nominat powiedział: „Moje życie i droga do kapłaństwa były przed Obliczem Pani Jasnogórskiej. Dla moich rodziców dzień nie mógł się zakończyć inaczej jak Apelem Jasnogórskim. Obecność Maryi prowadzi do Boga”.

Ks. prał. Andrzej Przybylski urodził się 26 listopada 1964 r. w Łowiczu. Pochodzi z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Bielawach. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka 30 maja 1993 r. Ojciec Święty Franciszek 20 maja 2017 r. mianował ks. prał. Andrzej Przybylskiego biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.

Tagi:
bp Andrzej Przybylski

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bitwa pod Małogoszczem

Bitwa pod Małogoszczem

„Maryjność w Kościele i mariologia w teologii”

„Maryjność w Kościele i mariologia w teologii”

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

37. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Mokrsko świętuje

Mokrsko świętuje

Uroczyste przekazanie i poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga” w Wieluniu

Uroczyste przekazanie i poświęcenie dzwonu „Pamięć i Przestroga” w...

Misjonarz Afryki

Misjonarz Afryki

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem