Reklama

Wspólnota LEDNICA 2000/www.flickr.com/photos/episkopatnews

Prymas Polski: wracajcie na Lednicę, by spotykać Chrystusa

2017-06-04 09:45

bgk / Lednica / KAI

„Ostatnie wołanie św. Jana Pawła II: «szukałem was, a teraz wy do mnie przyszliście» pokazuje, że człowiek, który spotyka Chrystusa, będzie całe życie szukał i spotykał innych” – mówił na Lednicy Prymas Polski abp Wojciech Polak, wspominając inicjatorów lednickich spotkań – św. Jana Pawła II i śp. ojca Jana Górę.

„Ojciec Jan Góra uczył się od Jana Pawła II cierpliwie szukać człowieka. Wychodził do drugiego z wielką miłością i starał się w każdej i w każdym z nas zobaczyć tego, którego Chrystus potrzebuje. Często powtarzał, żebyśmy nie byli bezrobotni. Myślę, ze zapalał nas do tego, by otworzyć się na Chrystusa, a potem w Jego imię otwierać się na drugiego człowieka” – mówił abp Polak w czasie tzw. Godziny św. Jana Pawła II, podczas której młodzież modli się na Lednicy za wstawiennictwem papieża Polaka.

Jak przyznał dalej, dla niego osobiście wciąż żywa pozostaje ostatnia prośba o. Jana, aby Brama Rybą była Bramą Miłosierdzia. „Myślę, że w ten sposób pozostawił nam wezwanie, abyśmy doświadczając tutaj Bożego miłosierdzia, starali się iść i być miłosiernymi wobec drugiego człowieka” – przyznał Prymas.

Reklama

Zwrócił też uwagę, że w dniu tegorocznej Lednicy przypadały rocznice dwóch pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Gniezna – w 1979 roku, kiedy prowadził pamiętny dialog z młodymi zebranymi pod balkonem pałacu prymasowskiego w Gnieźnie i drugą, w 1997 roku, kiedy mówił „nie pójdziemy w przeszłość, pójdziemy ku przyszłości”.

„Później pałeczkę przejął o. Jan Góra organizując właśnie od 1997 roku spotkania na Lednicy. Jeśli dziś, w te czerwcowe dni, spotkamy się tu ponownie, to dlatego, że wierzymy, że Chrystus jest między nami i że w jego imię jesteśmy posłani, by spotkać nasze siostry i naszych braci. Wracajcie na Lednicę, by spotkać Chrystusa!” – prosił młodych na koniec Prymas Polski.

Tagi:
Lednica abp Wojciech Polak

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

„Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II

„Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem