Reklama

BillionPhotos.com/Fotolia.com

Filipiny: pogłębianie idei nowej ewangelizacji

2017-08-02 18:16

(KAI) / Manila

Pod hasłem „Jednego serca, jednego ducha” pod koniec lipca odbyła się w Manili czwarta już Filipińska Konferencja nt. Nowej Ewangelizacji z udziałem ok. 7 tys. osób z kilku krajów. Stanowiła ona, zdaniem jednego z uczestników - Shionie Gregoria Tabady - „odpowiedź na nieuniknione wyzwania naszych czasów oraz opór bez przemocy na kulturę niewierzącą już w obiektywną prawdę”.

Uczestniczący w spotkaniu arcybiskup stolicy Filipin kard. Luis Tagle przypomniał konieczność budowania jedności w Kościele, zwłaszcza tak, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby ubogich.

Podczas konferencji przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wskazał, że promocja i ochrona ludzkiego życia należą nieodłącznie do nowej ewangelizacji. Podkreślił równocześnie konieczność głoszenia wiary w rzeczywistości wypełnionej tragicznymi przypadkami śmierci, związanymi z procederem handlu narkotykami czy naciskami w celu propagowania metod antykoncepcyjnych. Zaznaczył też, iż we współczesnym modelu biznesu brakuje etyki, dlatego powinno się również starać o jej rozwój.

Reklama

Oprócz spraw poruszonych w wystąpieniach obu tych hierarchów uczestnicy wydarzenia podjęli szeroką gamę tematów. Można tu wymienić sprawy mediów, ochrony środowiska, dialogu międzyreligijnego, zaangażowania w posługiwanie młodzieży czy inne sprawy dotyczące sprawiedliwości społecznej.

Tagi:
ewangelizacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 43/2019

w perspektywie nieba • koniec czy nowy początek?

Jan Paweł II zawsze był z nami

Jan Paweł II zawsze był z nami

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Z innej perspektywy

Z innej perspektywy

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem