Reklama

BillionPhotos.com/Fotolia.com

Filipiny: pogłębianie idei nowej ewangelizacji

2017-08-02 18:16

(KAI) / Manila

Pod hasłem „Jednego serca, jednego ducha” pod koniec lipca odbyła się w Manili czwarta już Filipińska Konferencja nt. Nowej Ewangelizacji z udziałem ok. 7 tys. osób z kilku krajów. Stanowiła ona, zdaniem jednego z uczestników - Shionie Gregoria Tabady - „odpowiedź na nieuniknione wyzwania naszych czasów oraz opór bez przemocy na kulturę niewierzącą już w obiektywną prawdę”.

Uczestniczący w spotkaniu arcybiskup stolicy Filipin kard. Luis Tagle przypomniał konieczność budowania jedności w Kościele, zwłaszcza tak, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby ubogich.

Podczas konferencji przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella wskazał, że promocja i ochrona ludzkiego życia należą nieodłącznie do nowej ewangelizacji. Podkreślił równocześnie konieczność głoszenia wiary w rzeczywistości wypełnionej tragicznymi przypadkami śmierci, związanymi z procederem handlu narkotykami czy naciskami w celu propagowania metod antykoncepcyjnych. Zaznaczył też, iż we współczesnym modelu biznesu brakuje etyki, dlatego powinno się również starać o jej rozwój.

Reklama

Oprócz spraw poruszonych w wystąpieniach obu tych hierarchów uczestnicy wydarzenia podjęli szeroką gamę tematów. Można tu wymienić sprawy mediów, ochrony środowiska, dialogu międzyreligijnego, zaangażowania w posługiwanie młodzieży czy inne sprawy dotyczące sprawiedliwości społecznej.

Tagi:
ewangelizacja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Sztandar dla strażaków z Będzina

Sztandar dla strażaków z Będzina

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Bp Ignacy Dec uhonorowany  tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Bp Ignacy Dec uhonorowany tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału...

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem