Mamy kolejne medale w Londynie!

Adam Kszczot

pl.wikipedia.org

Adam Kszczot wiceministrzem świata w biegu na 800 metrów. Polski biegacz obronił w tym tytuł z poprzednich mistrzostw.

„Profesor” jak nazywają go komentatorzy ma już w dorobku srebro sprzed dwóch lat. Choć w tym sezonie nie imponował wynikam, podczas mistrzostw w Londynie stanął na wysokości zadania.

Zajął drugie miejsce z wynikiem 1:44:95. Polaka wyprzedził Francuz Pierre Ambroise-Bosse.

Mam sobie do zarzucenia, że czegoś zabrakło. Mogłem być bliżej przed atakiem czołówki — powiedział Adam Kszczot po biegu w rozmowie z reporterem TVP Sport.

Jestem przeszczęśliwy, że jestem ponownie wicemistrzem świata na 800 metrów— dodał.

Pytany o to, co pomaga mu osiągać takie wyniki, odpowiedział:

Największym filarem jest moja najbliższa rodzina.

Drugi srebrny medal zdobył Piotr Lisek. Polak został wicemistrzem świata w skoku o tyczce!

Piotr Lisek wynikiem 5,89 został wicemistrzem świata w skoku o tyczce. Paweł Wojciechowski uplasował się na piątej pozycji - 5,75. Złoty medal wywalczył w Londynie Amerykanin Sam Kendricks rezultatem 5,95. Brąz dla Francuza Renauda Lavillenie - 5,89.

Obrońca tytułu Kanadyjczyk Shawnacy Barber zajął ósme miejsce - 5,65.

Pierwszej wysokości 5,50 nie pokonał utytułowany Niemiec Raphael Marcel Holzdeppe, brązowy medalista olimpijski z Londynu (2012), mistrz świata z Moskwy (2013) i wicemistrz z Pekinu (2015).

Nieco wcześniej wicemistrzem świata w biegu na 800 m został Adam Kszczot.

Po pięciu dniach dorobek polskiej ekipy to cztery medale. W poniedziałek złoty w rzucie młotem zdobyła Anita Włodarczyk, a brązowy Malwina Kopron.

Piotr Drzewiecki

28 marca 2016 r. w wieku 38 lat zmarł ks. Jan Kaczkowski, charyzmatyczny duszpasterz, twórca Hospicjum św. o. Pio w Pucku, autor i współautor popularnych książek. Chorował na glejaka - nowotwór ośrodka układu nerwowego. Sam będąc chory, pokazywał, jak przeżywać chorobę i cierpienie - uczył pogody, humory i dystansu.

Bp Przybylski: Eucharystia jest do naśladowania

2024-03-28 21:16