Reklama

opoka.org
ks. Adam Jaszcz

Lublin: ks. Adam Jaszcz nowym rzecznikiem prasowym archidiecezji lubelskiej

2017-09-04 13:21

olc / Lublin / KAI

Decyzją abp. Stanisława Budzika od 4 września stanowisko rzecznika prasowego archidiecezji lubelskiej pełnić będzie ks. Adam Jaszcz. Był on do tej pory osobistym sekretarzem Metropolity Lubelskiego, a od 1 września objął również urząd wicekanclerza Kurii Metropolitarnej w Lublinie.

- Kościół wypełniający swoją misję w świecie, nie może czynić tego skutecznie bez mediów. Dlatego też nie tylko Konferencja Episkopatu, ale także poszczególne diecezje mają swoich rzeczników. Wśród informacji o Kościele przekazywanych w mediach bywają również i takie, które bazują na nierzetelnym skrócie myślowym. Często łatwiej jest pokazać zło, niż dobro. A człowiek potrzebuje newsów pozytywnych, budujących, nadających sens otaczającej nas rzeczywistości. Kościół w Polsce jest miejscem wielu inicjatyw, których celem jest głoszenie Dobrej Nowiny. Rzecznik diecezji ma zwracać uwagę na takie wydarzenia i w większości przypadków media życzliwie nam w tym pomagają. Informacje zarówno radosne, jak i smutne, zawsze jednak zgodne z prawdą, w których o Kościele nie mówi się z perspektywy skandalu czy afery, mają przekazywać w pierwszej kolejności media katolickie. Przez dwa lata pracy w KAI nabrałem przekonania, że ta agencja profesjonalnie wywiązuje się z tego zadania – powiedział w rozmowie z KAI nowy rzecznik prasowy archidiecezji lubelskiej.

Ks. dr Adam Jaszcz ma 35 lat i pochodzi z Lublina. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej. Po przyjęciu święceń kapłańskich przez dwa lata pracował jako wikariusz w Parafii Św. Michała archanioła w Lublinie. Studiował prawo kanoniczne w Pampelunie i w Rzymie, gdzie w 2014 r. obronił doktorat na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. W czasie studiów rzymskich odbył szkolenie w zakresie komunikacji medialnej organizowane przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Watykanistów Akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej ISCOM. Od dwóch lat odpowiada za dział lubelski Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Tagi:
rzecznik

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem