Reklama

Piotr Drzewiecki

O. Franciszek Morgiel: Nie wstydźmy się znaków naszej wiary

2018-01-06 10:01

Ks. Mariusz Frukacz

„Dołączmy do orszaku Trzech Króli. Nie wstydźmy się Jezusa w miejscu pracy i na ulicy. Nie wstydźmy się znaków naszej wiary” – mówił w homilii o. Franciszek Morgiel - paulin, który 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. Podczas Eucharystii modlono się również w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

- Przychodzimy dzisiaj wraz z mędrcami do Betlejem, aby pogłębić wiarę i pochylić się nad tajemnicą, z którą przychodzi Pan, nad tajemnicą zbawienia – przypomniał o. Morgiel i wskazał na wiarę mędrców – Zadziwia nas ich wiara, chociaż przecież byli poganami, ale wytrwali w trudnej zapewne drodze do Betlejem – podkreślił o. Morgiel.

- Mędrcy przybyli, aby oddać pokłon. Nie przybyli ze zwykłej ciekawości. Skoro zgięli kolana, to wyznali wiarę, że w Dziecięciu jest Król królów i Pan panujących – kontynuował kaznodzieja.

Reklama

O. Morgiel zaznaczył, że „w ich darach jest miłość i radość”. - To radość, że Bóg objawia się całemu światu. W prostocie i ubóstwie Jezus przyszedł do wszystkich. A naród Izrael jest zaskoczony, zadziwiony. Herod czuje się zagrożony. Boi się o utratę własnego stołka – dodał o. Morgiel.

- Jezus przychodzi i nie jest przyjęty przez swój naród. A przecież mieli księgi, znali proroctwa – kontynuował kaznodzieja.

- Jezus w XXI wieku także jest wyrzucony. Walczy się z krzyżem. z szopką betlejemską, tylko po to, żeby się nie narazić innym – mówił o. Morgiel i pytał: „Dokąd prowadzi ta jakaś poprawność polityczna, społeczna?”

- Dołączmy do orszaku Trzech Króli. Ofiarujmy nasze serca, oddajmy pokłon Panu. Nie wstydźmy się Jezusa w miejscu pracy i na ulicy. Nie wstydźmy się znaków naszej wiary. Jezus za Serce oczekuje serca – zachęcił wiernych o. Morgiel.

Mszę św. koncelebrowali m.in. o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów, ks. Mariusz Frukacz, redaktor „Niedzieli” oraz ojcowie paulini. Na Mszy św. zgromadzili się m.in. pracownicy „Niedzieli” z redaktor naczelną tygodnika Lidią Dudkiewicz.

Tagi:
Tygodnik Niedziela

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Generał Salezjanów w Łodzi

Generał Salezjanów w Łodzi

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Jubileusz małżeństw w Wilkszynie

Jubileusz małżeństw w Wilkszynie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem