Reklama

Rodzina

Rzeszów: Ruszyła dominikańska szkoła rodzenia

BOŻENA SZTAJNER

W ramach Dominikańskiego Centrum Rodziny w Rzeszowie i Fundacji Pasieka ruszyły zajęcia pierwszej edycji szkoły rodzenia. Udział w zajęciach biorą chętne pary oczekujące na potomstwo. Kurs jest prowadzony na zasadzie wolontariatu przez przygotowane do tego osoby. Działająca przy klasztorze szkoła rodzenia obejmuje dziewięć spotkań, na których uczestnicy zdobywają wiedzę jak świadomie przeżyć ciążę, urodzić dziecko, czy jak radzić sobie po porodzie. W ramach kursu przewidziane są spotkania ze specjalistami: położną, pediatrą, psychologiem czy fizjoterapeutą.

„Okres ciąży, a potem poród i pierwsze chwile z dzieckiem są zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny okresem niezwykle radosnym i przepełnionym szczęściem, pomiędzy które wkraczają jednak uczucia lęku i niepewności. Chcemy pomóc w przeżyciu tego czasu, a ponieważ wśród nas są fachowcy w tej dziedzinie, to chcemy podzielić się wiedzą z innymi” – mówi Agnieszka Tylutka-Gelio z Fundacji Pasieka. „Obecnie uczestnictwo w zajęciach szkoły rodzenia jest niemal regułą. To nie tylko dobra moda, to przede wszystkim potrzeba wynikająca z odpowiedzialności z nowe życie” - dodaje Joanna Rysz, koordynatorka szkoły rodzenia. Zajęcia dominikańskiej szkoły rodzenia są bezpłatne.

2012-11-22 13:24

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

wideoEWANGELIA dla dzieci

Inicjatorzy projektu: Tomasz i Agata opielowie oraz Edyta i Dominik Ziętarowie

Jaga Koprowska

Inicjatorzy projektu: Tomasz i Agata opielowie oraz Edyta i Dominik Ziętarowie

Nie rozumiem tej Ewangelii. O co tu chodzi? – często mierzymy się z tym jako ludzie dorośli, a co dopiero dzieci i młodzież... To właśnie dla nich ruszył projekt „Droga do Jezusa”, realizowany przez rodziców ze Wspólnoty Emmanuel.

Więcej ...

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

Więcej ...

WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. List pasterski Metropolity Lubelskiego na Adwent 2022 r.

2022-11-27 16:21

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Reklama