Reklama

KRZYSZTOF ŚWIERTOK

Abp Andrzej Dzięga obchodzi 10. rocznicę sakry biskupiej

2012-11-25 00:49

pk / Szczecin /KAI

Dziesiątą rocznicę przyjęcia sakry biskupiej obchodzi abp Andrzej Dzięga. Z tej okazji 24 listopada w szczecińskiej katedrze abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Podczas liturgii kandydaci do bierzmowania złożyli uroczyste wyznanie wiary, a członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ślubowali przyrzeczenia.

W Mszy św. uczestniczyli też prezydent Szczecina Piotr Krzystek i marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

"Razem z wami, chcę więc życzyć arcybiskupowi Dziędze, aby Pan podtrzymał młodość jego ducha i aby wiedział on, jak poprowadzić wspólnotę archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej do pełni wiary, nadziei i miłości" - mówił w homilii abp Celestino Migliore.

Reklama

- Mądry i dobry, to wyjątkowy arcybiskup - mówili szczecinianie, którzy przyszli na uroczystość. - Jego słowo trafia do wszystkich katolików.

- Wydaje mi się, że bardzo dużo wnosi dziś do Kościoła, swoje racje wypowiada szczerze i to wpływa na ludzkie myślenie, czego przykładem był ostatni list na temat "in vitro" - dodały dwie młode dziewczyny, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

W 2002 r. papież Jan Paweł II mianował ks. Andrzej Dzięgę biskupem sandomierskim, zaś siedem lat później - 21 lutego 2009 r. - Benedykt XVI mianował go arcybiskupem metropolitą szczecińsko-kamieńskim.

Abp Dzięga ma 60 lat. Urodził się w Radzyniu Podlaskim. Jest profesorem prawa kanonicznego. Od 1996 r. pełnił funkcję prodziekana, a później dziekana Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. W Episkopacie Polski przewodniczy m.in. Radzie Prawnej. Jest także członkiem zarówno Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, jak i Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

Tagi:
Szczecin abp Andrzej Dzięga

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Kana Młodych - Zaproszenie

Kana Młodych - Zaproszenie

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Instalacja relikwii I stopnia św. Jana Pawła II w Żórawinie

Instalacja relikwii I stopnia św. Jana Pawła II w Żórawinie

Częstochowa. Zakończenie XXII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym

Częstochowa. Zakończenie XXII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów...

XXII Mistrzostwa w tenisie stołowym

XXII Mistrzostwa w tenisie stołowym

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem