W wolnej chwili

Dwóch Polaków na podium w Willingen

Krzysztof Sitkowski/KPRP

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Trzeci był Piotr Żyła. Wygrał Norweg Johann Andre Forfang.

W pierwszej serii Kamil Stoch osiągnął 145,5 m i był drugi. Prowadził Norweg Johann Andre Forfang - 147,5 m, a trzecie miejsce zajmował Dawid Kubacki - 138 m. W finale wystąpiło pięciu Polaków. W czołowej „10” był jeszcze Piotr Żyła - na szóstej pozycji (142 m) oraz Maciej Kot - na dziewiątej (142 m). Stefan Hula uzyskał 126,5 m i był 23. Odpadł Jakub Wolny, zajmując 31. miejsce (128 m).

Zawody w Willingen są ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.

Wczoraj Dawid Kubacki zajął trzecie, Kamil Stoch - czwarte, a Stefan Hula - szóste miejsce. Wygrał mistrz świata w lotach Norweg Daniel-Andre Tande przed reprezentantem gospodarzy Richardem Freitagiem.

Piotr Żyła ukończył konkurs na 13. miejscu, Maciej Kot - na 21., a Jakub Wolny - na 23.

Organizatorzy zawodów w Willingen ufundowali specjalną nagrodę dla najlepszego skoczka weeekendu. Zwycięzca klasyfikacji Willingen 5, obejmującej pięć skoków (cztery w dwóch konkursach oraz jeden w piątkowych kwalifikacjach), otrzyma czek na 25 tys. euro.

Podopieczni trenera Stefana Horngachera wieczorem wrócą do kraju. Jutro w Warszawie złożą ślubowanie olimpijskie i bezpośrednio po nim odlecą do Korei Południowej.

0 0
2018-02-04 16:01

Bieg 1050-lecia Chrztu Polski

Josiah Mackenzie / Foter.com / CC BY

Gorzkie Żale to od ponad trzech wieków jedno z najpopularniejszych nabożeństw pasyjnych w Polsce

2024-03-28 20:27

Adoracja przy Ciemnicy czy Grobie Pańskim to ostatnie szanse na wyśpiewanie Gorzkich Żali. To polskie nabożeństwo powstałe w 1707 r. wciąż cieszy się dużą popularnością. Tekst i melodia Gorzkich Żali pomagają wiernym kontemplować mękę Jezusa i towarzyszyć Mu, jak Maryja.

Ojciec Pio tajemnice Męki Pańskiej nie tylko kontemplował, ale jej ślady nosił na ciele

2024-03-28 23:15
O. Pio

Wydawnictwo Serafin

O. Pio

Mistycy wynagrodzenia za grzechy są powołani do wzięcia w milczeniu grzechów i cierpienia świata na siebie, w zjednoczeniu z Jezusem z Getsemani. Rzeczywiście, Ojciec Pio tajemnice Męki Pańskiej nie tylko kontemplował i boleśnie przeżywał, ale jej ślady nosił na własnym ciele, aby w zjednoczeniu ze swoim Boskim Mistrzem współdziałać w wynagradzaniu za ludzkie grzechy. Jako czciciel Męki Pańskiej chciał, aby i inni korzystali z jego dobrodziejstwa.