Reklama

Anna Przewoźnik

Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących

2018-03-31 15:04

Anna Przewoźnik

Po raz piąty w Częstochowie w Wielką Sobotę, zostało zorganizowane Śniadanie Wielkanocne dla osób szczególnie potrzebujących wsparcia.

Ze śniadania skorzystało 350 osób, głównie osoby samotne i znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i bytowej, bezdomne i uzależnione.

To wielkosobotnie spotkanie ma ważny cel – budowanie wrażliwości i uważności na osoby, które żyją obok nas – potrzebujące pomocy, choć nie zawsze o nią proszące – podkreśla

prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”, Elżbieta Ferenc. Inicjatorem śniadania jest Fundacja „Adullam”, ale jak zaznacza prezes, bez wsparcia miasta i wielu organizacji nie udało by się zorganizować tego świątecznego spotkania.

Reklama

Zobacz zdjęcia: Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących

W programie spotkania znalazł się spektakl teatralny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze świetlicy „Życie poza szkołą”. O oprawę muzyczną zadbali mężczyźni ze schroniska „Adullam” i członkowie Klubu Abstynenta „Droga do wolności”.

Po części artystycznej goście zasiedli do wspólnego śniadania, a na zakończenie otrzymali świąteczne paczki z żywnością.

Śniadanie Wielkanocne jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Częstochowy, honorowy patronat nad nim objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Organizację wspiera Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Fundacja Świętego Barnaby, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape” oraz wolontariusze i społecznicy, w tym z grupy osób bezdomnych i uzależnionych trwających w abstynencji. Jednym z partnerów zaangażowanych w organizację spotkania jest także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Śniadanie Wielkanocne zostało zorganizowane w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego przy ulicy Targowej w Częstochowie.

Tagi:
pomoc Wielkanoc

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem