Reklama

Niedziela Częstochowska

Ks. Frukacz: trzeba mieć głęboką wiarę i być mocarzami wiary

Mariusz Książek

„Ewangelia przypomina nam, że mamy mieć głęboką wiarę i być mocarzami wiary” - mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 7 kwietnia w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mszę św. koncelebrowali m. in. o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry, ks. Robert Grohs - moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej oraz ks. Jacek Molka z redakcji „Niedzieli”.

Na Mszy św. zgromadzili się m.in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Zobacz zdjęcia: Tygodnik Niedziela na Jasnej Górze

Ks. Frukacz w homilii nawiązując do tekstu Ewangelii, podkreślił, że „dzisiejsza Ewangelia jest dla nas bardzo niewygodna”. - Słyszymy bardzo gorzkie słowa Jezusa, które kieruje do swoich uczniów. Jezus wyrzuca im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego – mówił ks. Frukacz.

Reklama

- Sami uważamy się za ludzi głęboką wierzących, i może właśnie dlatego te gorzkie słowa Jezusa są dla nas niewygodne – kontynuował duchowny.

Redaktor „Niedzieli” przypomniał, że św. Jan Paweł II w swoich notatkach osobistych zapisał, że albo będzie człowiekiem głębokiej wiary albo będzie niczym i ciężarem dla siebie i dla innych. - My pytamy się dzisiaj o naszą wiarę, jaka ona jest. W Ewangelii, w Piśmie Świętym musimy szukać nie tylko pięknych słów, ale prawdy – podkreślił redaktor „Niedzieli” i pytał: „Czy nie jest czasem w naszym życiu tak, że klaskamy świadkom, ale nie żyjemy według prawd, które nam głoszą ?”.

- Zdanie z dzisiejszej Ewangelii „wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego” jest duchowo wstrząsające. Módlmy się o to, byśmy sam byli wiernymi świadkiem Chrystusa zmartwychwstałego – zaznaczył ks. Frukacz.

Reklama

- Bo bez głębokiej wiary bardzo trudno jest właściwie wypełnić nakaz misyjny Jezusa: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu». A to jest bardzo trudne zadanie, bo nie mamy iść jedynie do tych, z którymi nam dobrze. Musimy iść do tych, którzy może nie przyjmą naszego świadectwa – zakończył ks. Frukacz.

2018-04-07 18:51

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Redaktor naczelny „Niedzieli”: czas epidemii pokazał przywiązanie i wierność naszych czytelników

Piotr Dłubak

Ks. Jarosław Grabowski

Niewątpliwie to sytuacja bez precedensu, która jest sprawdzianem przywiązania i wierności czytelników. Doświadczyliśmy tego w redakcji – powiedział ks. dr Jarosław Grabowski. Redaktor naczelny „Niedzieli” opowiedział KAI m.in. o wyzwaniach jakie stworzył czas epidemii koronawirusa, a także o nowej odsłonie pisma, które w tym roku obchodziło swoje 94. urodziny.

Więcej ...

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł, najodpowiedniejszy moment to czas po ogłoszeniu wyników przez PKW

2020-07-12 22:04

PAP/Radek Pietruszka

Spotkanie to dobry pomysł, dziękuję; najodpowiedniejszym momentem wydaje się czas zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW - napisał kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski odpowiadając na zaproszenie go przez prezydenta Andrzeja Dudę na spotkanie w niedzielę na godz. 23.00.

Więcej ...

Czas "Solidarności"

2020-07-14 06:11

Grzegorz Jacek Pelica

Poczet sztandarowy górniczej "Solidarności"

Ten protest zmienił bieg historii. 40 lat temu na Lubelszczyźnie rozpoczęły się strajki, nazwane „Lubelskim Lipcem”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Prezydent na Jasnej Górze

Polska

Prezydent na Jasnej Górze

Dziś dzień męża i żony!

Niedziela Małopolska

Dziś dzień męża i żony!

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł,...

Wiadomości

Trzaskowski do Dudy: spotkanie to dobry pomysł,...

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

Niedziela Lubelska

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

To jest CUD!

Kościół

To jest CUD!

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Kościół

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...