Reklama

Mariusz Książek

Ks. Frukacz: trzeba mieć głęboką wiarę i być mocarzami wiary

2018-04-07 18:51

Marian Banasik

„Ewangelia przypomina nam, że mamy mieć głęboką wiarę i być mocarzami wiary” - mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 7 kwietnia w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mszę św. koncelebrowali m. in. o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry, ks. Robert Grohs - moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej oraz ks. Jacek Molka z redakcji „Niedzieli”.

Na Mszy św. zgromadzili się m.in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Zobacz zdjęcia: Tygodnik Niedziela na Jasnej Górze

Ks. Frukacz w homilii nawiązując do tekstu Ewangelii, podkreślił, że „dzisiejsza Ewangelia jest dla nas bardzo niewygodna”. - Słyszymy bardzo gorzkie słowa Jezusa, które kieruje do swoich uczniów. Jezus wyrzuca im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego – mówił ks. Frukacz.

Reklama

- Sami uważamy się za ludzi głęboką wierzących, i może właśnie dlatego te gorzkie słowa Jezusa są dla nas niewygodne – kontynuował duchowny.

Redaktor „Niedzieli” przypomniał, że św. Jan Paweł II w swoich notatkach osobistych zapisał, że albo będzie człowiekiem głębokiej wiary albo będzie niczym i ciężarem dla siebie i dla innych. - My pytamy się dzisiaj o naszą wiarę, jaka ona jest. W Ewangelii, w Piśmie Świętym musimy szukać nie tylko pięknych słów, ale prawdy – podkreślił redaktor „Niedzieli” i pytał: „Czy nie jest czasem w naszym życiu tak, że klaskamy świadkom, ale nie żyjemy według prawd, które nam głoszą ?”.

- Zdanie z dzisiejszej Ewangelii „wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego” jest duchowo wstrząsające. Módlmy się o to, byśmy sam byli wiernymi świadkiem Chrystusa zmartwychwstałego – zaznaczył ks. Frukacz.

- Bo bez głębokiej wiary bardzo trudno jest właściwie wypełnić nakaz misyjny Jezusa: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu». A to jest bardzo trudne zadanie, bo nie mamy iść jedynie do tych, z którymi nam dobrze. Musimy iść do tych, którzy może nie przyjmą naszego świadectwa – zakończył ks. Frukacz.

Tagi:
Jasna Góra Niedziela

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem