Reklama

Aktim/pixabay.com

Częstochowa: różańce i szczoteczki do zębów na misje

2018-07-30 07:41

Jolanta Kobojek

Prawie 1000 różańców i 150 szczoteczek do zębów podarowali wierni z parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie dla mieszkańców Kuby. W akcję włączyła się także działająca na terenie parafii firma „Gal-Pol” produkująca dewocjonalia. Dary przekazane zostaną przez studentów z Akademickiej Grupy Misyjnej z Łodzi, którzy już w najbliższy piątek, 3 sierpnia wyjadą na misje do prowincji Guantanam.

„Okazuje się, że Kuba jest krajem, gdzie nawet tak prozaiczne rzeczy, jak szczoteczki do zębów stają się miejscami dobrem luksusowym” – wyjaśniają organizatorzy wyjazdu misyjnego. 6 studentów, ks. Wojciech Błaszczak i s. Jolanta ze zgromadzenia Misjonarek św. Antoniego Marii Klareta przez miesiąc swojej posługi misyjnej będą głównie uczyć i opiekować się dziećmi i młodzieżą oraz pracować na rzecz lokalnej społeczności: w stołówce, w ogrodzie i lokalnym Caritas. Ponadto planują prowadzić lekcje z higieny, zajęcia plastyczne dla dzieci, zabawy integracyjne oraz pomóc w pracach fizycznych związanych z naprawą domu sióstr klaretynek, które tam na co dzień posługują.

„Jedna z wolontariuszek misyjnych związana jest z naszą parafią od dzieciństwa. Powiedziała mi o tym, jak wielkie potrzeby są na Kubie. Nie wahałem się, żeby ogłosić to w parafii, gdyż wielokrotnie przekonałem się, że nasi parafianie są bardzo ofiarni, jeśli chodzi o bardzo konkretne zbiórki” - wyjaśnia ks. Andrzej Partika, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Proboszcz niespełna tysięcznej parafii i tym razem się nie zawiódł. Wierni bardzo chętnie odpowiedzieli na jego apel o pomoc.

Reklama

Akademicka Grupa Misyjna w Łodzi działa od października 201 5r. Obecnie liczy 23 osoby pochodzące z różnych uczelni i kierunków studiów. Na co dzień spotykają się oni przy łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki. W czasie roku akademickiego starają się zaszczepiać w innych studentach ideę misji poprzez organizowanie comiesięcznych spotkań z misjonarzami i wolontariuszami z całego świata. Angażują się także w aktualne wydarzenia misyjne i przygotowują do wakacyjnego wolontariatu, m.in. poprzez naukę języka oraz gromadzenie środki, gdyż każdorazowo bilety na wyjazdy misyjne kupują z własnych oszczędności i dzięki dobroci rodziców.

Tagi:
pomoc

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem