Reklama

Robert Adamczyk

Licheń. Rozpoczęły się Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe

2018-07-30 09:10

Robert Adamczyk

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym rozpoczęły się 26. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe.

Tysiące osób z Polski i zagranicy przybyły do Lichenia, aby u stóp Matki Bożej Licheńskiej prosić o siłę w walce z chorobą uzależnieniową.

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia była droga krzyżowa o godz. 10.00. Uzależnieni oraz ich bliscy podążali za krzyżem alejkami znajdującymi się w sąsiedztwie dzwonnicy z trzema dzwonami. Po rozważaniach prowadzonych przez ks. Stanisława Kowalskiego, uczestnicy modlitwy mogli podzielić się swoimi problemami i przemyśleniami.

Robert Adamczyk

Tuż po zakończeniu drogi krzyżowej nastąpiło oficjalne otwarcie 26. Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych, którego na ołtarzu koronacyjnym w starej części Sanktuarium dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium. Witając przybyłych, kapłan nawiązał do hasła tegorocznego „Mityngu pod gwiazdami” mówiąc, że osobiście doświadczył tego, że „Bóg bezsilnym daje moc”. Wyraził także pragnienie, aby nikt nie wyjechał dziś z Lichenia nie doświadczywszy Bożej mocy.

Reklama

W tym roku nagrodę „Pelikan”, przyznawaną osobom zasłużonym dla ruchu AA, otrzymała pani Mika Dunin, polska pisarka i dziennikarka, autorka bestselerowych książek „Alkoholiczka” i „Antyporadnik”.

Robert Adamczyk

Przez cały dzień na ternie Sanktuarium trwają spotkania indywidualne z psychologami, terapeutami uzależnień, wolontariuszami oraz doradcami rodzinnymi. Z kolei na parkingu północnym za bazyliką można nabyć fachową literaturę.

Z kolei o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Tagi:
trzeźwość spotkanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha

II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha

Plany wobec Częstochowy

Plany wobec Częstochowy

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

"Rodzina sanktuarium życia"

Karta Praw Rodziny

Karta Praw Rodziny

Niedziela nr 38/ 2019

Niedziela nr 38/ 2019

Głogów: projekt #SpołecznieOdpowiedzialni (wrzesień 2019)

Głogów: projekt #SpołecznieOdpowiedzialni (wrzesień 2019)

I Kongres Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu

I Kongres Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski w Wyższym Seminarium Duchownym w...

Emobilna pielgrzymka w Watykanie

Emobilna pielgrzymka w Watykanie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem