Polska znów na pierwszym miejscu

W sobotę reprezentanci Polski zdobyli trzy złote medale na mistrzostwach Europy w Berlinie, dzięki temu Biało-Czerwoni wrócili na prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Najpierw po złoto w biegu na 400 metrów sięgnęła Justyna Święty-Ersetic, a za kilka minut na dystansie 800 metrów jej wyczyn powtórzył Adam Kszczot. Na koniec sztafeta 4x400 metrów kobiet kapitalnie rozegrała rywalizację na bieżni i dołożyła kolejny złoty medal do dorobku naszej reprezentacji.

Tym samym Biało-Czerwoni powrócili na prowadzenie w klasyfikacji medalowej ME i przed ostatnim dniem mają na koncie dziewięć medali - sześć złotych i trzy srebrne.

W niedzielę Polska będzie miała kolejne szanse na powiększenie swojego dorobku, czeka nas bowiem m.in. skok o tyczce mężczyzn i finał konkursu kobiet w rzucie młotem.

+1 0
2018-08-12 11:06

Lekkoatletyczne MP - 10. złoty medal Włodarczyk w rzucie młotem

Anita Włodarczyk w konkursie rzutu młotem kobiet podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim

PAP/Lech Muszyński

Anita Włodarczyk po raz 10. została mistrzynią Polski w rzucie młotem. Rekordzistka świata triumfowała w Gorzowie Wielkopolskim wynikiem 70,91. Na podium stanęły też Malwina Kopron - 70,54 i Aleksandra Śmiech - 69,26.

Turniej WTA w Stuttgarcie - awans Świątek do półfinału

2024-04-19 20:00
Iga Świątek świętuje zwycięstwo w ćwierćfinałowym meczu z Emmą Raducanu

PAP/RONALD WITTEK

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek pokonała Brytyjkę Emmę Raducanu 7:6 (7-2), 6:3 i awansowała do półfinału halowego turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Jej kolejną rywalką będzie Jelena Rybakina z Kazachstanu.