Polska znów na pierwszym miejscu

wPolityce.pl

W sobotę reprezentanci Polski zdobyli trzy złote medale na mistrzostwach Europy w Berlinie, dzięki temu Biało-Czerwoni wrócili na prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Najpierw po złoto w biegu na 400 metrów sięgnęła Justyna Święty-Ersetic, a za kilka minut na dystansie 800 metrów jej wyczyn powtórzył Adam Kszczot. Na koniec sztafeta 4x400 metrów kobiet kapitalnie rozegrała rywalizację na bieżni i dołożyła kolejny złoty medal do dorobku naszej reprezentacji.

Tym samym Biało-Czerwoni powrócili na prowadzenie w klasyfikacji medalowej ME i przed ostatnim dniem mają na koncie dziewięć medali - sześć złotych i trzy srebrne.

W niedzielę Polska będzie miała kolejne szanse na powiększenie swojego dorobku, czeka nas bowiem m.in. skok o tyczce mężczyzn i finał konkursu kobiet w rzucie młotem.

2018-08-12 11:06

Wojciechowski mistrzem igrzysk

wPolityce.pl / youtube Stadion 24

Paweł Wojciechowski, skoczek o tyczce

Kolejne medale zdobyli polscy lekkoatleci podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhani. Paweł Wojciechowski wygrał konkurs skoku o tyczce, Marcin Krukowski wywalczył srebrny medal w konkursie rzutu oszczepem, zaś brązowe Patryk Dobek na 400 metrów przez płotki i Anna Kiełbasińska na 200 metrów.

Szczera pamięć i brak odpowiedzialności - rozmowa z dr. Piotrem M.A. Cywińskim

2020-01-26 19:17

Młody człowiek nie dojrzeje obywatelsko jeśli nie dokona „rytuału przejścia” przez Auschwitz - uważa dr Piotr M.A Cywiński. Dyrektorem Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz podkreśla w rozmowie z KAI, że pamięć świata o tym, co wydarzyło się w tym miejscu jest szczera, piękna i głęboka ale kompletnie oderwana od dojrzałego poczucia odpowiedzialności. Świadczy o tym na przykład bierność wobec współczesnych masakr, takich jak ludobójstwo na Rohindżach w Mjanmie.

Kard. Schönborn: Nigdy nie wolno zapominać o niewyobrażalnym cierpieniu

2020-01-27 15:02

youtube.com

„Nigdy nie wolno nam zapominać o niewyobrażalnym cierpieniu, które zostało zadane naszym żydowskim rodakom” - zaznaczył kard. Christoph Schönborn we wpisie na Twitterze z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. „Nawet po 75 latach pozostaje pytanie: jak coś takiego mogło się wydarzyć pośród nas? Chrześcijanie nie mogą być antysemitami” - napisał metropolita Wiednia.