Reklama

Niedziela w Warszawie

Bp Kamiński: Jako naród jesteśmy zobowiązani do głoszenia orędzia Bożego Miłosierdzia

Episkopat News

Jako naród jesteśmy zobowiązani do głoszenia orędzia Bożego Miłosierdzia - podkreślił bp Romulad Kamiński. W 80. rocznicę śmierci św. s. Faustyny biskup warszawsko-praski przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii na stołecznym Targówku. Liturgię zwieńczyła litania do Apostołki Bożego Miłosierdzia, po której wierni mogli oddać cześć jej relikwiom.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii bp Kamiński podkreślił, że objawienie Tajemnicy Bożego Miłosierdzie było odpowiedzią Pana na rozprzestrzeniające się zło i upadek człowieka. - W XX wieku w który mały miejsce dwie wielkie wojny światowe unicestwiające miliony ludzi, kiedy to grzech aborcji przybrał już masową skalę, kiedy miały miejsce bunty duchowe i wielkie odstępstwa od wiary, Bóg niejako nakłada na to wszystko opatrunek objawiając nam tajemnicę swojego Miłosierdzia. Tym samym pokazuje nam, że nawet w tej dramatycznej sytuacji jest ratunek - powiedział duchowny.

Zwrócił uwagę, że wszystko co ma związek z Bożym Miłosierdziem dokonało się na ziemiach polskich oraz przez naszych rodaków. - Nie jest czymś przypadkowym, że objawienia miały miejsce w granicach ówczesnej II Rzeczypospolitej. Również św. Faustyna, jej spowiednik ks. Sopoćko, jak i św. Jan Paweł II, który jako papież wyniósł ją na ołtarze, byli Polakami. To skłania nas do pytania o naszą odpowiedzialność za dzieło głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu - powiedział bp Kamiński.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nawiązując do objawień św. s. Faustyny powiedział, że zapowiedzianą przez Chrystusa iskrą, która miała wyjść z Polski i zapalić świat przygotowując go na ostateczne przyjście Pana, były ŚDM w Krakowie. - Przyjechali od nas przedstawiciele wszystkich części świata i niemal wszystkich narodów, które są pod słońcem, a cała katecheza koncentrowała się wokół tajemnicy Bożego Miłosierdzia - przypomniał bp Kamiński.

Podkreślił, że dziś kiedy świat stoi na zakręcie historii, obowiązkiem polskich wiernych jest mówić o tajemnicy Bożego Miłosierdzia by go ratować, a w nim ratować człowieka, który jest dzieckiem Boga. - Naszym zadaniem jest również ogarniać modlitwą wszystko co jest słabe, kruche, zagubione. Przez to staniemy się prawdziwymi świadkami Bożego Miłosierdzia - podsumował biskup warszawsko-praski.

Na zakończenie uroczystości odbyło się poświęcenie groty Matki Bożej. Została ona postawiona jako wyraz wdzięczności parafii za dar peregrynacji kopii Jasnogórskiego Wizerunku.

Reklama

W parafii św. Faustyny każdego 16 dnia miesiąca odbywają się specjalne nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.

Siostra Faustyna zmarła 5 października 1938 roku w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, mając zaledwie 33 lata. 18 kwietnia 1993 roku papież Jan Paweł II dokonał jej beatyfikacji a 30 kwietnia 2000 roku zaliczył do grona świętych Kościoła.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2018-10-06 11:16

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Kamiński na Drodze Krzyżowej: Nie bądźcie jeden przeciwko drugiemu

Episkopat News

O zgodę, szacunek i ducha solidarności - zaapelował do wiernych bp Romuald Kamiński na zakończenie Diecezjalnej Drogi Krzyżowej, która w piątek wieczorem przeszła ulicami stołecznej Pragi. Rozważania do poszczególnych stacji przygotowało Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i zostały one oparte na słowach papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Więcej ...

Przerażający projekt w Belgii: eutanazja dla „ludzi zmęczonych życiem”

2024-04-17 09:46

Adobe.Stock.pl

W Belgii mamy do czynienia z kolejną przerażającą odsłoną kultury śmierci. Luc Van Gorp, stojący na czele jednego z funduszy ubezpieczeń, których celem jest zapewnienie każdemu godnej opieki zdrowotnej, wyszedł z propozycją eutanazji dla „ludzi zmęczonych życiem”. W odpowiedzi belgijscy biskupi przypomnieli, że „ludzkie społeczeństwo zawsze opowiada się za życiem”.

Więcej ...

Kraków: 14. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

2024-04-18 21:40

Archidiecezja Krakowska

– Oni wszyscy uważali, że trzeba tam być, że trzeba pamiętać, że tę pamięć trzeba przekazywać, bo tylko wtedy będzie można budować przyszłość Polski – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w 14. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy razem z delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Kościół

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous