Reklama

Wiadomości

Marek Jurek: należy wypowiedzieć Konwencję Stambulską

Marek Jurek

Andrzej Tarwid

Marek Jurek

„Tęczowy Piątek” to kolejny sygnał ostrzegawczy przed rozszerzającą się w polskich szkołach „rewolucją gender” – twierdzi marszałek Marek Jurek, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem władze powinny jak najszybciej wypowiedzieć Konwencję Stambulską, tworzącą zamęt pojęciowy w obowiązujących w Polsce normach wychowawczych i prawnych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak twierdzi Marek Jurek „Tęczowy Piątek” to kolejny przykład akcji, której celem jest wywrócenie dotychczasowego modelu wychowania, opartego na szacunku dla rodziny, dla wartości, na których się życie rodzinne opiera, i szerzej – na kulturze chrześcijańskiej. Zwraca uwagę, że inicjatorzy wykorzystują wzmożenie konfliktu politycznego w Polsce. – A ten konflikt może rykoszetem uderzyć w najważniejsze wartości społeczne jak rodzina, wychowanie, tradycja historyczna, czy w najważniejsze instytucje, jak wspólnota Kościoła – zaznacza polityk.

- Prawo oświatowe jednoznacznie deklaruje szacunek dla „chrześcijańskiego systemu wartości”. Szkoła ma „przygotować [uczniów] do wypełniania obowiązków rodzinnych” i ma „wspomagać rodzinę”. Władze publiczne mają obowiązek przypominać te zasady i je wykonywać. W przypadku takich akcji jak „Tęczowy Piątek” nie wolno ani zawieszać prawa, ani przyjmować domniemania zgody rodziców na takie eksperymenty. Pamiętajmy, że Konstytucja (w art. 72) wyraźnie gwarantuje „każdemu” prawo „żądania” od władz ochrony dziecka przed demoralizacją. To jedno z najmocniej sformułowanych praw obywatelskich. Tu nie chodzi ani o prawo domagania się, ani o prawa zbiorowe. Każdy – powtórzę tę konstytucyjną formułę – „ma prawo żądać”, a władza ma to wykonać – podkreśla Jurek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Byłego Marszałka Sejmu RP niepokoi instrumentalny stosunek do prawa okazywany przez obie strony sporu politycznego w Polsce. – Jeśli wszyscy uważają, że w prawie ważne jest tylko to, co odpowiada polityce jednej czy drugiej strony, to same zasady sprawiedliwości zaczynają ginąć, w tym cały dorobek 29 lat niepodległości – zauważa.

Zdaniem Marka Jurka władze powinny jak najszybciej wypowiedzieć Konwencję Stambulską tworzącą zamęt pojęciowy jeśli chodzi o obowiązujące w Polsce normy wychowawcze. – Nie rozumiem, dlaczego władza nie chce korzystać z prerogatyw Rzeczypospolitej i decyzje podjęte przez rząd PO traktuje jako nietykalne. Gdzie tu zmiana? Polska jako suwerenne państwo ma wszystkie kompetencje, by tę konwencję wypowiedzieć. Powinna wziąć przykład z większości państw Europy Środkowej i zająć takie stanowisko, jak Węgry, Słowacja, czy Bułgaria, której Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że Konwencja Stambulska pozostaje w radykalnej sprzeczności z gwarancją praw rodziny zawartą w bułgarskiej konstytucji. Ostatnio apelowali o to biskupi Europy Środkowej, więc może czas przestać wygłaszać okolicznościowe pogadanki, a po prostu zacząć wykonywać zasady, które służą dobru wspólnemu każdego narodu i całej nasze cywilizacji – podkreśla polityk.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2018-10-28 20:20

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Walka z grzechem w pracach młodych artystów

Młodzież bierze udział w wielu konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Złotników i Jubilerów

Bożena Sztajner/Niedziela

Młodzież bierze udział w wielu konkursach, m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Złotników i Jubilerów

W tej placówce uzdolniona plastycznie młodzież ma możliwość odkrywania tajemnicy zawodu artysty i świętości uczucia sztuki. Młodzi artyści z Zespołu Sztuk Plastycznych w Częstochowie, wrażliwi obserwatorzy świata, sięgnęli również po tematykę wielkopostną.

Więcej ...

Jasna Góra: młodzi diakoni słowa Bożego - etap diecezjalny konkursu biblijnego

2024-04-18 17:13

BPJG

- By być nie specjalistą od Biblii, ale diakonem słowa Bożego, czyli jego sługą, żyć w jego rytmie, obrać je za program życia i głosić innym, bo tylko tak stajemy się chrześcijanami - zachęcał młodych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej bp Andrzej Przybylski. Konkurs z udziałem uczniów szkół ponadpodstawowych arch. częstochowskiej rozpoczęła Msza św. na Jasnej Górze. To 28. edycja organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Dziś, w trwającym Tygodniu Biblijnym, w całej Polsce odbył się etap diecezjalny.

Więcej ...

Kraków: 14. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

2024-04-18 21:40

Archidiecezja Krakowska

– Oni wszyscy uważali, że trzeba tam być, że trzeba pamiętać, że tę pamięć trzeba przekazywać, bo tylko wtedy będzie można budować przyszłość Polski – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w 14. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy razem z delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Kościół

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous