Reklama

Materiały prasowe Organizatora

Zbliża się konferencja "Europa i pojednanie"

2018-11-15 11:01

Red.mat.nadesłanych Agnieszka Bugała

Spotkanie, jakie w najbliższy poniedziałek odbędzie się  w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizowano w ramach projektu „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Pomysłodawcą jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego a współorganizatorem Rada do spraw Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. Projekt składa się z cyklu 10. ogólnopolskich naukowych konferencji tematycznych, organizowanych w najważniejszych ośrodkach akademickich Polski i podejmujących kluczowe dla społeczeństwa zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego życia publicznego, gospodarczego, politycznego, społecznego i kulturalnego: rodzina, praca, przedsiębiorczość i społeczna gospodarka rynkowa, obywatelskość i patriotyzm, wolność, suwerenność i praworządność, ekologia, solidarność społeczna i zrównoważony rozwój, godność i sprawiedliwość społeczna, Europa i pojednanie, kultura i tożsamość, państwo – Kościół, osoba ludzka i jej prawa. Ich zwieńczeniem będzie międzynarodowy Kongres w Krakowie, podejmujący problematykę sumienia i odpowiedzialności w życiu publicznym.

Wrocławska konferencja jest siódmą z kolei, organizowaną w ramach inicjatywy, którą swoim patronatem objął m.in. Prezydent RP Andrzej Duda. Towarzyszyć jej będzie hasło: „Europa i pojednanie”. Rozpocznie się ona o 9.30, a wykład inauguracyjny wygłosi Pablo Perez Lopez z Uniwersytetu Nawarry w Hiszpanii. Po nim uczestnicy będą mogli wysłuchać kilku dyskusji panelowych oraz wykładów, których zwieńczeniem będzie próba sformułowania przesłania dla Polski u progu drugiego stulecia niepodległości. Tym samym spotkanie we Wrocławiu wpisze się w założenia projektu „Polonia Restituta”, w myśl których jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości powinien być okazją nie tylko do świętowania ale i do debaty nad sprawami najważniejszymi dla Polski i Polaków, po to, aby w oparciu o doświadczenia historyczne zdiagnozować teraźniejszość oraz zastanowić się nad najważniejszymi wyzwaniami i zadaniami na przyszłość.


Pełny program konferencji oraz informacja o transmisji na żywo na stronie

Reklama

https://polonia-restituta.pl/konferencja/wydarzenie-07/


Tagi:
konferencja

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Dumni Polacy śpiewają

Dumni Polacy śpiewają

"Głos z Torunia" obchodził swoje 25-lecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem