Reklama

Anna Przewoźnik

30-lecie Wspólnoty "Dzieci Bożych” - Betel

2019-02-04 14:43

Anna Przewoźnik

W każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 16.00 w kościele rektorackim przy Alei Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie odbywają się spotkania Wspólnoty "Dzieci Bożych" - osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół, która wchodzi w skład ruchu "Betel".

W pierwszą niedzielę lutego spotkanie miało wyjątkowy charakter z racji świętowania jubileuszu 30-lecia Wspólnoty i 25 - lecia sakry biskupiej, bp. Antoniego Długosza.

Wspólnota powstała 30 lat temu. Oddolna inicjatywa zawiązania wspólnoty znalazła zrozumienie i poparcie ks. Antoniego Długosza. Jubilat jest z nią zaprzyjaźniony od początku jej powstania. Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się Mszą św. podczas której bp Antoni Długosz wygłosił homilię. Nie brakowało śpiewu, tańca i wielkiego zaangażowania dzieci. Na zakończenie Eucharystii, w podziękowaniu za posługę wśród osób niepełnosprawnych, Biskup otrzymał od wspólnoty statuetkę.

_Z perspektywy lat dziękujemy Bogu, że tak długo wspólnota istnieje, a z nami jest Biskup. Ta statuetka jest w kształcicie dłoni, a na dłoni serce, które ks. biskup daje nam, a my jemu - mówi Maria Górecka, koordynator wspólnoty.

Reklama

Zobacz zdjęcia: 30-lecie „Wspólnoty Dzieci Bożych”

Alicja Bednarek, współodpowiedzialna za wspólnotę podkreśla, że mimo iż spotkania odbywają się w Częstochowie, ze wspólnotą związane są dzieci z całej Polski. Wskazuje, że jest to miejsce szczególnego przygotowania dzieci niepełnosprawnych do przyjęcia sakramentów I Komunii świętej i Bierzmowania.

We wspólnotę aktywnie włączają się często całe rodziny dzieci niepełnosprawnych mówi Elżbieta Tarnowska:

- Z moim synem Michałem jestem z „ Dziećmi Bożymi” od samego początku. Przez te 30 lat z mojego dziecka zrobił się dorosły mężczyzna. Jest, różnie, są kłopoty, trudności, ale dobrze, że jest takie miejsce, w którym mamy pełną akceptację i duchowe wsparcie.

Świętowanie jubileuszowe Wspólnoty Dzieci Bożych zakończyło się balem karnawałowym w auli liceum H. Sienkiewicza.

Tagi:
jubileusz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem