Reklama

Magdalena Pijewska

Papież mianował biskupa pomocniczego w Rydze

2019-03-08 13:16

st (KAI) / Watykan

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym archidiecezji ryskiej (Łotwa) liczącego 51 lat ks. Andrisa Kravalisa, dotychczasowego wikariusza generalnego stołecznej metropolii i proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Rydze. Jednocześnie przydzielił jemu stolicę tytularną Migirpa – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Andris Kravalis urodził się 11 czerwca 1967 r. w miejscowości Belava w okręgu Gulbene. W latach 1984- 1987 uczył się w Kolegium Muzycznym w Rzeżycy, a następnie wstąpił do Seminarium Duchownego w Rydze. od 1993 roku kontynuował studia teologiczne na Wydziale Teologicznym Instytutu Notre-Dame-de-Vie (powiązanego z Papieskim Uniwersytetem Teresianum w Rzymie) w Venasque we Francji, w diecezji Awinion. Pod koniec studiów teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie 23 sierpnia 1999 r. dla archidiecezji ryskiej i jest członkiem Instytutu Notre-Dame-de-Vie.

Po święceniach kapłańskich był duszpasterzem młodzieży w regionie Inflant Szwedzkich, a w latach 2000- 2003 odpowiedzialnym za ruch „komórek ewangelizacji” parafii archidiecezji. Był profesorem w Wyższym Seminarium Duchownym w Rydze i jednocześnie wikariuszem współpracownikiem w katedrze św. Jakuba w Rydze do 2001 roku, a także odpowiedzialnym za ruch „spotkania małżeńskie”.

W latach 2001-2006 był ojcem duchowym Wyższego Seminarium Duchownego. Był też kierownikiem Centrum Informacyjnego Kościoła Katolickiego na Łotwie i Koordynatorem Komitetu Organizacyjnego Konferencji Laikatu.

Reklama

Od 2006 do 2010 roku pełnił posługę kapelana Gimnazjum Katolickiego w Rydze i byłą proboszczem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W 2010 roku został mianowany proboszczem parafii św. Marii Magdaleny w Rydze, a w 2013 roku także wikariuszem generalnym.

Na terenie archidiecezji ryskiej mieszka 224 tys. katolików. Obok 64 letniego arcybiskupa Zbigniewa Stankiewicza na terenie tej diecezji mieszka emerytowany metropolita, 88 letni kard. Jānis Pujats oraz emerytowany biskup pomocniczy, 92 letni bp Janis Cakuls.

Tagi:
biskup Łotwa Ryga

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

Myśląc z Wyszyńskim

Myśląc z Wyszyńskim

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem