Reklama

Archiwum parafii

Kraśnik

Misterium Męki Pańskiej

2019-04-11 09:05

Teresa Sosenko

W parafii pw. św. Józefa w Kraśniku mogliśmy zobaczyć przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu grupy teatralnej „Świteź” z Węglina.

Początek przedstawienia to Ostatnia Wieczerza; następnie aktorzy ukazują modlitwę w Ogrójcu, zaparcia się Piotra, pojmanie Jezusa oraz Drogę Krzyżową i śmierć na krzyżu Jezusa Chrystusa. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu była początkiem wydarzeń związanych z niesłusznym i niesprawiedliwym oskarżeniem, torturami oraz męczeńską śmiercią. Szczególnie Droga Krzyżowa z dużym, drewnianym krzyżem na ramionach Chrystusa, zapadła wszystkim mocno w pamięci. Zaparcie się Piotra oraz spotkanie z Piłatem, Kajfaszem i Herodem zaowocowało tym, iż każdy z nich dołożył swą cząstkę do tego, że Jezus został ostatecznie osądzony i wydany na ukrzyżowanie. Śmierć Jezusa Chrystusa oraz zdjęcie z krzyża było tak realne, iż dzieci z dużym zaciekawieniem podchodziły do aktorów. Przeżycia Męki Pańskiej dopełniły pieśni w wykonaniu grupy muzycznej. Aktorzy przyjęli na siebie odpowiedzialność pokazania cierpienia, żalu trudu i drogi na symboliczną Golgotę. Musieli zaprezentować całą gamę uczuć od gniewu i szyderstwa, poprzez strach aż do wyrażenia uczucia radości i szczęścia. Szczera, spontaniczna gra młodych aktorów, nadała każdej przedstawionej scenie charakter autentyzmu i świeżości.

Reklama

Miejmy nadzieję, że trud włożony w przygotowanie i zobrazowanie drogi Chrystusa na krzyż pozostawi ślady, które zaowocują głębokimi przeżyciami Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą.

Polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Pokoju we Frankfurcie...

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem