Reklama

Niedziela Lubelska

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

W trosce o najuboższych

CAL

Jak co roku, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkie osoby dobrej woli do włączenia się w akcję „Chleb dobroci”. W Wielkim Tygodniu w parafiach oraz w centrali Caritas (al. Unii Lubelskiej 15) i przed kościołem oo. Kapucynów (ul. Krakowskie Przedmieście) rozprowadzane będą chleby oznaczone logo Caritas. Wierni, w łączności z osobami potrzebującymi pomocy, zanoszą je wraz z pokarmami do poświęcenia i spożywają podczas wielkanocnego śniadania. Jak podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor CAL, to bardzo ważna akcja, dzięki której Caritas pozyskuje środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców naszej archidiecezji. W ubiegłym roku, dzięki hojności darczyńców, wolontariusze CAL rozprowadzili ok 33 tys. „chlebków dobroci”. W tym roku wraz z chlebkami będzie prowadzona sprzedaż „paschalików” - świec z wizerunkiem Baranka Bożego.

W Wielkim Tygodniu lubelska Caritas już po raz drugi zamierza przygotować wielkanocne śniadanie dla osób ubogich i bezdomnych. Inspiracją są słowa papieża Franciszka, który w orędziu na Wielki Post zaapelował: - „Porzućmy egoizm i zapatrzenie się w siebie, a wpatrujmy się w Paschę Jezusa; zbliżmy się do braci i sióstr znajdujących się w trudnej sytuacji, dzieląc się z nimi naszymi duchowymi i materialnymi dobrami”. Spotkanie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, jak i dla podróżnych, odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia, w hali dworca PKS (al. Tysiąclecia 6); początek o godz. 10.00. Wielkanocne śniadanie, w którym rok temu uczestniczyło ok. 300 osób, zainicjowała spółka Lubelskie Dworce S.A. we współpracy z Caritas i braćmi z zakonu oo. Kapucynów. Podczas tegorocznego spotkania, na które złożą się modlitwa, posiłek i rozmowy, osoby potrzebujące otrzymają talony uprawniające do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie CAL. Wolontariusze Caritas będą również zachęcać do skorzystania z oferty Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych, w którym znajduje się m.in. jadłodajnia i łaźnia. - Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych. Dlatego zachęcam do włączenia się w przygotowanie śniadania wielkanocnego - mówi ks. W. Kosicki. By wesprzeć akcję, należy przekazać Caritas trwałą żywność lub środki finansowe na zakup potrzebnych produktów. Inną formą pomocy ubogim jest skorzystanie z oferty firmy cateringowej „Anielskie Smaki”, która zapewnia wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w „Anielskiej Przystani”. Więcej na www.lublin.caritas.pl.

2019-04-13 05:09

Wybrane dla Ciebie

40. PPW: Jedność w różnorodności

2020-08-03 09:38

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Uroczystą Mszą Świętą w katedrze wrocławskiej rozpoczęła się jubileuszowa 40-sta Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi modlili się w duchu wdzięczności za możliwość wyjścia na szlak pątniczy.

Więcej ...

Watykańskie dementi: stan zdrowia Benedykta XVI nie budzi niepokoju

2020-08-03 20:18

Grzegorz Gałązka

Stan zdrowia Benedykta XVI nie budzi szczególnego niepokoju. Tymi słowami jego osobisty sekretarz abp Georg Gänswein zdementował podawane dziś w mediach informacje o poważnej chorobie papieża seniora.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Abp Hoser o Medjugorje: po 40 latach kontrowersji sytuacja...

Kościół

Abp Hoser o Medjugorje: po 40 latach kontrowersji sytuacja...

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Wiadomości

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Rozwodów kościelnych nie ma!

Niedziela Łódzka

Rozwodów kościelnych nie ma!

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Francja

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...

Wiadomości

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...