Reklama

CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

W trosce o najuboższych

2019-04-13 05:09

(buk)

Jak co roku, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkie osoby dobrej woli do włączenia się w akcję „Chleb dobroci”. W Wielkim Tygodniu w parafiach oraz w centrali Caritas (al. Unii Lubelskiej 15) i przed kościołem oo. Kapucynów (ul. Krakowskie Przedmieście) rozprowadzane będą chleby oznaczone logo Caritas. Wierni, w łączności z osobami potrzebującymi pomocy, zanoszą je wraz z pokarmami do poświęcenia i spożywają podczas wielkanocnego śniadania. Jak podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor CAL, to bardzo ważna akcja, dzięki której Caritas pozyskuje środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców naszej archidiecezji. W ubiegłym roku, dzięki hojności darczyńców, wolontariusze CAL rozprowadzili ok 33 tys. „chlebków dobroci”. W tym roku wraz z chlebkami będzie prowadzona sprzedaż „paschalików” - świec z wizerunkiem Baranka Bożego.

W Wielkim Tygodniu lubelska Caritas już po raz drugi zamierza przygotować wielkanocne śniadanie dla osób ubogich i bezdomnych. Inspiracją są słowa papieża Franciszka, który w orędziu na Wielki Post zaapelował: - „Porzućmy egoizm i zapatrzenie się w siebie, a wpatrujmy się w Paschę Jezusa; zbliżmy się do braci i sióstr znajdujących się w trudnej sytuacji, dzieląc się z nimi naszymi duchowymi i materialnymi dobrami”. Spotkanie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, jak i dla podróżnych, odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia, w hali dworca PKS (al. Tysiąclecia 6); początek o godz. 10.00. Wielkanocne śniadanie, w którym rok temu uczestniczyło ok. 300 osób, zainicjowała spółka Lubelskie Dworce S.A. we współpracy z Caritas i braćmi z zakonu oo. Kapucynów. Podczas tegorocznego spotkania, na które złożą się modlitwa, posiłek i rozmowy, osoby potrzebujące otrzymają talony uprawniające do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie CAL. Wolontariusze Caritas będą również zachęcać do skorzystania z oferty Dziennego Ośrodka dla Osób Bezdomnych, w którym znajduje się m.in. jadłodajnia i łaźnia. - Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych. Dlatego zachęcam do włączenia się w przygotowanie śniadania wielkanocnego - mówi ks. W. Kosicki. By wesprzeć akcję, należy przekazać Caritas trwałą żywność lub środki finansowe na zakup potrzebnych produktów. Inną formą pomocy ubogim jest skorzystanie z oferty firmy cateringowej „Anielskie Smaki”, która zapewnia wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w „Anielskiej Przystani”. Więcej na www.lublin.caritas.pl.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Niedziela nr 41/2019

Niedziela nr 41/2019

Jesteś ważny!

Jesteś ważny!

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Święto Patronki śląskiej ziemi

Święto Patronki śląskiej ziemi

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem