Reklama

premier.gov.pl

Zwycięstwo rządu premiera Mateusza Morawieckiego przy strajku ZNP

2019-04-27 13:59

Podejście Premiera Mateusza Morawieckiego w trakcie strajku nauczycieli było bardzo rozsądne i skuteczne.

Z dnia na dzień nasilały się nastroje społeczne przeciwko strajkującym, głównie przez zagrożenie niedopuszczenia dzieci do egzaminów. Rząd działał dwutorowo – z jednej strony przedstawił KONKRETNE propozycje dla nauczycieli na najbliższe miesiące, z drugiej priorytetowo traktował uczniów. Wszystko się udało – egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów odbyły się płynnie, a wobec zagrożenia dotyczącego przeprowadzenia matur została wdrożona specjalna ustawa, która w konsekwencji zmusiła ZNP do zawieszenia strajku, bo politycznie wytrąciła im broń z ręki.

Decyzja o zawieszeniu strajku została podjęta po szybkiej inicjatywie premiera Morawieckiego z ustawą, która uniemożliwiała strajkującym blokowanie matur. To działanie doprowadziło strajk do ściany.

ZNP zostało zapędzone w kozi róg, sam Broniarz po decyzji o zawieszeniu strajku został zaatakowany również przez część strajkujących. Rząd przez cały ten czas działał spójnie i transparentnie. Priorytetem były dzieci, ale środowiska nauczycieli cały czas były traktowane bardzo poważnie. To ZNP urządzało polityczną hucpę, co z każdym dniem było coraz bardziej widoczne.

Reklama

Okrągły Stół

Inicjatywa Okrągłego Stołu to kolejny etap szukania rozwiązania przy proteście nauczycieli. To zaproszenie do poważnej, szerokiej debaty dotyczącej stanu polskiej edukacji. To ZNP i opozycja usiłują zrobić z tego wydarzenia cyrk. Najpierw politycy PO-KO przyjęli zaproszenie, nagle się wycofali, kiedy wiedzą, że nic na tym nie ugrają politycznie. ZNP nie ma żadnej koncepcji merytorycznej, nie przedstawili żadnych sensownych pomysłów, miotają się.

Nauczyciele są traktowani przez Premiera Mateusza Morawieckiego bardzo poważnie, systemowo. Lata zaniedbań spowodowały obecną sytuację w szkolnictwie. Rząd stara się tę sytuację rozwiązać zarówno doraźnie (propozycje solidnych podwyżek, dodatkowych bonifikat dla nauczycieli, skrócenia ścieżki awansu zawodowego itd.), a zarazem w szerszym kontekście.

Premier Mateusz Morawiecki i osoby przez niego wyznaczone cały czas wychodzą z inicjatywą w kierunku środowiska nauczycieli. Powstaje wrażenie, że ZNP jest inspirowane przez środowiska opozycyjne, aby za wszelką cenę iść na zwarcie.

Tagi:
premier

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zebranie plenarne KEP

Zebranie plenarne KEP

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem