Reklama

pl.youtube.com

Bielska Wspólnota „Żarki” o Jeanie Vanierze: zyskujemy orędownika w niebie

2019-05-08 17:39

rk / Bielsko-Biała (KAI)

Zmarłego 7 maja Jeana Vaniera wspominają członkowie Wspólnoty „Żarki” z parafii na Złotych Łanach w Bielsku-Białej. Należy ona do Prowincji Polski Południowej tego międzynarodowego ruchu, skupiającego osoby z upośledzeniem umysłowym, ich rodziny i przyjaciół. „«Wiara i Światło» jest dla nas czymś więcej niż ruchem, jest przestrzenią, do której Pan Bóg nas powołał” – podkreśliła Gabriela Klusek z bielskiej wspólnoty.

Członkowie „Żarek” przyznają, że są wdzięczni Bogu za założyciela ich wspólnoty. „Dziękujemy za jego piękne życie! Mimo że rozstanie boli, to jednak jest to dla nas dzień, w którym wierzymy, że zyskujemy świętego i orędownika w niebie!” – podkreśliła reprezentantka bielskiej wspólnoty. Jej członkowie kilkakrotnie uczestniczyli w rekolekcjach, które Jean Vanier prowadził w Polsce.

„Kiedy pisaliśmy do niego list, zawsze odpisywał. Czuliśmy, że ogarnia swoją pamięcią, modlitwą i miłością cały wiaroświatlany świat” – zaznaczyła.

Gdy 2 lata temu świętowano 25 lat istnienia „Żarków” wspólnota zaprosiła założyciela „L'Arche” i ruchu „Wiara i Światło”. „Wiedzieliśmy, że jego przyjazd ze względu na stan zdrowia nie będzie możliwy, ale wysłaliśmy mu nasze odbite dłonie, w geście przybicia «piątki» i zapytaliśmy, czy chciałby przybić «piątkę» z nami. Bardzo szybko dostaliśmy przesyłkę, a w niej «piątkę» Jeana” – wspomniała Klusek, dzieląc się na facebookowym profilu zdjęciem z odbitą dłonią Jeana Vaniera.

Reklama

„Jean, dziękujemy dzisiaj Bogu za ciebie, a tobie za «Wiarę i Światło», która dla nas jest czymś więcej niż ruchem, jest przestrzenią, do której Pan Bóg nas powołał, w której nas poznał, zaprzyjaźnił i pozwolił każdego dnia dorastać do prawdy, że słabość i kruchość to przestrzeń niezwykłego spotkania. Spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem i ze sobą samym. Przestrzeń, w której uczymy się przyjmować z miłością nasze zranienia i być za nie wdzięczni” – dodała.

W regionie VII Prowincji Polski Południowej działają także m.in. Wspólnota „Promyczki” z parafii św. Szymona i Judy w Kozach, „Rafałki” z parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz „Pingwinki” z Żywca.

Tagi:
vanier

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Sztandar dla strażaków z Będzina

Sztandar dla strażaków z Będzina

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Bp Ignacy Dec uhonorowany  tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Bp Ignacy Dec uhonorowany tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału...

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem