Reklama

Wioletta Rachwalik, Joanna Rodziewicz

Lirycznie – śpiewem i wierszem w Starym Cykarzewie

2019-05-28 17:15

Wioletta Rachwalik, Joanna Rodziewicz

Zaczęło się w 2002. W tym roku konkurs miał zasięg szkolny, w kolejnych latach gminny i międzyszkolny, by w końcu odbyć się na szczeblu powiatowym.

Zmaganiom w X Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej w Starym Cykarzewie towarzyszyły słowa ks. Jana Twardowskiego: „Poezja jest światem przeżyć i refleksji".

Do konkursu przystąpili uczniowie reprezentujący szkoły w: Borownie, Cykarzewie Starym, Garnku, Kruszynie, Lubojnie, Widzowie oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie. Prezentowany przez nich repertuar był różnorodny, poruszający najczulsze struny duszy, pobudzający do refleksji i zamyślenia nad sensem i istotą życia, stawiający trudne i ponadczasowe pytania, stąd też często wymagający dojrzałości w interpretacji.

Zobacz zdjęcia: Lirycznie – śpiewem i wierszem w Starym Cykarzewie

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Iwona Kiełczykowska- doradca metodyczny SOD w Częstochowie, Alicja Błasiak- nauczyciel SP w Starym Cykarzewie, Paweł Leśniak- animator kultury GOK-u w Kłomnicach. W kategorii „poezja recytowana” I miejsce przyznało Magdalenie Kowalczyk z Częstochowy, II – Mai Borowskiej z Kruszyny, III – Marcelinie Owczarek ze Starego Cykarzewa. W kategorii „poezja śpiewana” I miejsce zajęła Julia Drożdżyńska ze SP w Garnku, II- Julia Soboniak z Lubojny, III- Roksana Kotyla ze Starego Broniszewa. Były też wyróżnienia z każdej kategorii: dla Soni Rybak, Izabeli Biecek, Weroniki Lis, Patrycji Rybak i Kingi Podsiedlik.

Reklama

Nagrody dla uczestników i laureatów ufundowali i patronat nad konkursem objęli: Starosta Częstochowski, Wójt Gminy Mykanów i Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Rada Rodziców SP w Starym Cykarzewie.

Podczas obrad jury uczniowie z Koła Teatralnego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Lubię tęsknić” poświęcony częstochowskiej poetce Halinie Poświatowskiej. Strofy o miłości, ze szczególną dekoracją dmuchawców i motywem kwiatów podobały się zaproszonym gościom. Jak co roku konkurs poezji śpiewanej i recytowanej pokazał,

że młodzi miłośnicy poezji potrafią wprowadzić nas wszystkich w liryczny klimat

i udowadniają, że nieobce są im zainteresowanie i wrażliwość na piękno literatury i muzyki.

Na coroczne spotkanie z poezją przybyli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego

w Częstochowie- p. Patryk Jeziak, p. Ewa Osuchowska – kierownik Referatu Oświaty, Sportu, Kultury i Zdrowia w Mykanowie, prezes Fundacji Energia jest w nas- p. Robert Konieczko, dyr. Przedszkola w Starym Cykarzewie p. Barbara Chyrzyńska, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Zapraszamy na kolejny konkurs już za rok.

Tagi:
konkurs

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem