Reklama

Wioletta Rachwalik, Joanna Rodziewicz

Lirycznie – śpiewem i wierszem w Starym Cykarzewie

2019-05-28 17:15

Wioletta Rachwalik, Joanna Rodziewicz

Zaczęło się w 2002. W tym roku konkurs miał zasięg szkolny, w kolejnych latach gminny i międzyszkolny, by w końcu odbyć się na szczeblu powiatowym.

Zmaganiom w X Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej w Starym Cykarzewie towarzyszyły słowa ks. Jana Twardowskiego: „Poezja jest światem przeżyć i refleksji".

Do konkursu przystąpili uczniowie reprezentujący szkoły w: Borownie, Cykarzewie Starym, Garnku, Kruszynie, Lubojnie, Widzowie oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie. Prezentowany przez nich repertuar był różnorodny, poruszający najczulsze struny duszy, pobudzający do refleksji i zamyślenia nad sensem i istotą życia, stawiający trudne i ponadczasowe pytania, stąd też często wymagający dojrzałości w interpretacji.

Zobacz zdjęcia: Lirycznie – śpiewem i wierszem w Starym Cykarzewie

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Iwona Kiełczykowska- doradca metodyczny SOD w Częstochowie, Alicja Błasiak- nauczyciel SP w Starym Cykarzewie, Paweł Leśniak- animator kultury GOK-u w Kłomnicach. W kategorii „poezja recytowana” I miejsce przyznało Magdalenie Kowalczyk z Częstochowy, II – Mai Borowskiej z Kruszyny, III – Marcelinie Owczarek ze Starego Cykarzewa. W kategorii „poezja śpiewana” I miejsce zajęła Julia Drożdżyńska ze SP w Garnku, II- Julia Soboniak z Lubojny, III- Roksana Kotyla ze Starego Broniszewa. Były też wyróżnienia z każdej kategorii: dla Soni Rybak, Izabeli Biecek, Weroniki Lis, Patrycji Rybak i Kingi Podsiedlik.

Reklama

Nagrody dla uczestników i laureatów ufundowali i patronat nad konkursem objęli: Starosta Częstochowski, Wójt Gminy Mykanów i Tygodnik Katolicki „Niedziela” i Rada Rodziców SP w Starym Cykarzewie.

Podczas obrad jury uczniowie z Koła Teatralnego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Lubię tęsknić” poświęcony częstochowskiej poetce Halinie Poświatowskiej. Strofy o miłości, ze szczególną dekoracją dmuchawców i motywem kwiatów podobały się zaproszonym gościom. Jak co roku konkurs poezji śpiewanej i recytowanej pokazał,

że młodzi miłośnicy poezji potrafią wprowadzić nas wszystkich w liryczny klimat

i udowadniają, że nieobce są im zainteresowanie i wrażliwość na piękno literatury i muzyki.

Na coroczne spotkanie z poezją przybyli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego

w Częstochowie- p. Patryk Jeziak, p. Ewa Osuchowska – kierownik Referatu Oświaty, Sportu, Kultury i Zdrowia w Mykanowie, prezes Fundacji Energia jest w nas- p. Robert Konieczko, dyr. Przedszkola w Starym Cykarzewie p. Barbara Chyrzyńska, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Zapraszamy na kolejny konkurs już za rok.

Tagi:
konkurs

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Pielgrzymka z Kamieńska

Pielgrzymka z Kamieńska

Bajki kontra choroba

Bajki kontra choroba

Gdy katolik ma dość

Gdy katolik ma dość

Przegląd nr 29/2019

Przegląd nr 29/2019

O koncertach życzliwości

O koncertach życzliwości

Odpust w karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu

Odpust w karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu

Święta szata

Święta szata

Święto Policji w Toruniu

Święto Policji w Toruniu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem