Reklama

Iwona Chałaszczyk.

Biblioteka im. św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie

2019-05-30 14:53

Iwona Chałaszczyk

Po Mszy św. 26 maja br. w parafii pw. św. Jana z Dukli w Częstochowie przy ul. Mirowskiej 51/59 nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie biblioteki im. św. Franciszka z Asyżu. W uroczystości otwarcia uczestniczyli ojcowie bernardyni, liczna grupa parafian oraz zaproszeni goście.

Ojciec Nikodem Sobczyński po odmówieniu modlitwy poświęcił bibliotekę, pobłogosławił zgromadzonych. S. Maria Grzebielucha krótko opisała historię jej powstania. Wszyscy przybyli zostali „poczęstowani” słowem św. Franciszka. Ojciec Nikodem otrzymał kartę czytelnika z numerem pierwszym, a mały Pawełek jako pierwszy wypożyczył piękną bajkę.

Teraz już każdy będzie mógł korzystać z naszych zbiorów. Są wśród nich lektury, literatura dla młodzieży i dorosłych, bajki dla dzieci, albumy, śpiewniki, świadectwa, objawienia, rozważania biblijne, publikacje związane z duchowością franciszkańską i ignacjańską oraz wiele innych. Na pewno każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Iwona Chałaszczyk.

Historia powstania naszej biblioteki to zmaganie oparte na Woli Bożej. Pomysł zrodził się kilka lat temu, ale działania zostały podjęte w ubiegłym roku. Ojciec Nikodem Sobczyński wsparł inicjatywę FZŚ i prace zaczęły postępować początkowo bardzo wolno, a pod koniec roku kalendarzowego znacznie przyspieszyły. Działanie Ducha Świętego widoczne było na każdym kroku. Gdy tylko pojawiła się jakaś potrzeba, pomimo braku funduszy, od razu wszystko spadało jakby z nieba. Trzeba było pomalować pomieszczenie, jeden z naszych parafian przekazał akurat w tym momencie farby, które idealnie, ni mniej ni więcej wystarczyły. Gdy potrzebna była wykładzina i półki, rodzice dzieci z Oazy Dzieci Bożych zorganizowali zbiórkę pieniędzy i jak nigdy do tej pory uzbierana została spora kwota. Następnie trafiały kolejne potrzebne właśnie w danym czasie sprzęty: laptop, krzesła, stolik, a przede wszystkim książki. Za to wszystko serdecznie dziękujemy darczyńcą, ale nade wszystko Duchowi Świętemu, który kierował wszystkim. Patrząc z perspektywy niemożliwe stało się możliwe, wystarczyło tylko zaufać Bogu. Do chwili gdy działania opierane były tylko na własnych siłach, nic nie postępowało do przodu. Gdy tylko przed Najświętszym Sakramentem wszystkie działania zostały Bogu oddane, posypała się lawina cudownych zdarzeń. To jest takie małe świadectwo, że to co jest dobre w oczach Pana otrzyma od Niego wsparcie duchowe i materialne. Zawsze trzeba jednak pamiętać, że sami nic nie możemy. Wszystko zależy od Boga i gdy mu to oddamy, wszystko co dobre w oczach Pana zostanie zrealizowane.

Reklama

Mam nadzieję, że to świadectwo pomoże innym podjąć się realizacji projektów, które w oczach ludzi wydają się niepotrzebne lub nie do zrealizowania. Może także pomoże zrozumieć tym, działania opierają wyłącznie na własnych siłach, że nic bez Boga nie możemy.

Biblioteka będzie otwarta w każdy czwartek od godz. 16.00 do 19.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00 w zależności od potrzeby.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Tagi:
Msza św.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem