Reklama

Wiadomości

Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich

2019-05-31 12:29

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, ale niektórzy najmłodsi rozpoczęli obchody wcześniej. W Łazienkach Królewskich w Warszawie połączyli świętowanie z nauką. Wspólnie z Agatą Kornhauser-Dudą obejrzeli wystawę poświęconą stosunkom polsko-węgierskim, a także szukali śladów zwierząt zamieszkujących stołeczny ogród.

W czwartek Pierwsza Dama wspólnie z młodzieżą ze szkół i domów dziecka z całej Polski obejrzała wystawę „Bratanków Dzieje Wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich”. Wśród eksponatów poświęconych historii relacji polsko-węgierskich znalazły się bezcenne i nigdy wcześniej nie pokazywane w Polsce zabytki. O prezentujących ponad tysiącletnie wspólne dzieje obu narodów przedmiotach opowiedział Zbigniew Wawer, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się siodło Zygmunta II Augusta, szabla Józefa Bema czy pamiątki po internowanych w 1939 roku na Węgrzech Polakach.

Następnie Małżonka Prezydenta dołączyła do młodszych uczestników wydarzenia, którzy w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni wzięli udział w warsztatach. Dzieci przyglądały się odciskom łap pozostawionym przez zwierzęta żyjące w Łazienkach Królewskich. Za pomocą lup, szkieł powiększających i mikroskopów obejrzały także m.in. poroże sarny, szyszki ogryzione przez dzięcioła, ptasie pióra i wiele innych śladów świadczących o obecności w Łazienkach dzikich mieszkańców.

Reklama

Wszystkim dzieciom i młodzieży z okazji zbliżającego się święta Agata Kornhauser-Duda życzyła, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy i aby był „przekazywany jak najczęściej drugiemu człowiekowi”. Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że podobnie jak podczas czwartkowych aktywności, będą nieustannie odkrywać swoje zainteresowania, pasje i talenty. Pierwsza Dama życzyła najmłodszym także wiary we własne możliwości oraz „spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń”. (KS)

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dzielone serce w ochronce bałuckiej

2019-06-12 09:02

Niedziela łódzka 24/2019, str. 5

Archiwum salezjanek

Zabawa nie tylko integruje, ale też pozwala zapomnieć o codziennych troskach

>Festyn o nazwie Rodzinny Dzień Dziecka to wspaniałe popołudnie, które zgromadziło dzieci i młodzież oraz ich rodziny.

Więcej ...

„Życzliwymi bądźmy!” – dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

2020-01-18 08:46

Arch.

Pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”, zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich (Dz 28,2), od 18 a 25 stycznia obchodzony jest na całym świecie – także w Polsce – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni różnych Kościołów chrześcijańskich spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych wydarzeniach.

Więcej ...

Łomża: 23 stycznia uroczystości pogrzebowe bp. Stanisława Stefanka

2020-01-18 18:11

EpiskopatNews

bp. Stanisław Stefanek

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Stanisława Stefanka odbędą się w czwartek 23 stycznia w Łomży - poinformował w liście do diecezjan biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Mszy św. pogrzebowej przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski. Zmarły 17 stycznia ordynariusz łomżyński w latach 1996-2011 zostanie pochowany w miejscowej katedrze.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Zmarł ks. bp Stanisław Stefanek

Polska

Zmarł ks. bp Stanisław Stefanek

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Niedziela Częstochowska

Ostatnie pożegnanie ks. Przemysława Wesołowskiego w...

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Kościół

Kard. Sarah odpiera zarzuty i wydał oświadczenie

Chrzestny czy sponsor?

Kościół

Chrzestny czy sponsor?

Watykan: Benedykt XVI i kard. Sarah bronią celibatu...

Kościół

Watykan: Benedykt XVI i kard. Sarah bronią celibatu...