Reklama

Polska

Rodzina Radia Maryja na wspólnej modlitwie o odnowę oblicza polskiej ziemi

BPJG

Przepraszają za bluźnierstwa, zniewagi i świętokradztwa przeciw Bogu i Królowej Polski. Dziękują za pierwszą wizytę apostolską Jana Pawła II do naszej Ojczyzny i błagają o odnowę oblicza polskiej ziemi. Na Jasnej Górze z udziałem tysięcy wiernych drugi dzień trwa 28. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Biorą w niej udział słuchacze toruńskiej rozgłośni z kraju i zagranicy. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. sprawowana o godz.11.00. Przewodniczyć jej ma i homilię wygłosi bp Ignacy Dec ze Świdnicy. Papież Franciszek uczestnikom Eucharystii udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Wobec tego co dzieje się w Polsce, zwłaszcza w ciągu ostatnich miesięcy, nie pozostaje nam nic innego tylko przeprosić naszą Panią i Królową i przywołać te ważne słowa Jana Pawła II i modlić, by zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze polskiej ziemi – powiedział redemptorysta, o. Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Jak dodał, „trzeba prosić Ducha Świętego, by przemienił serca wszystkich Polaków bez wyjątku”. - Jesteśmy tu, by prosić Matkę Najświętszą o pomoc, o wstawiennictwo, ale również by przepraszać Boga i naszą Panią za wszelkie zniewagi, za wszelkie nieprawości, których w obecnym czasie jest bardzo dużo – podkreślił o. Król.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Redemptorysta zauważył, że „Ona została obrażona jako Matka Boga, Matka Zbawiciela, ale i Królowa naszego Narodu a Królowej trzeba okazywać nie wzgardę, ale szacunek”.

Zdaniem wicedyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam Polska bardzo potrzebuje naszej modlitwy. Na pytanie co jest największym zagrożeniem w naszej Ojczyźnie o. Król zauważył, że dziś największym problemem jest walka z rodziną, „taką jaką Bóg stworzył”, ale też ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. –Tu oczekiwalibyśmy więcej i liczymy na to, że to się zmieni - podkreślił redemptorysta.

Zakonnik zauważył, że pielgrzymka na Jasną Górę to najważniejsze wydarzenie dla Rodziny Radia Maryja. - To jest najważniejsze miejsce dla wszystkich Polaków, poza tym w tym miejscu ponad 20 lat temu walczyliśmy o koncesję dla Radia Maryja. Na dwa dni przed manifestacją, która miała się odbyć w Warszawie ojciec dyrektor zdecydował, że przyjeżdżamy na Jasną Górę i Maryja wyprosiła nam potrzebne dary – przypomniał o. Król.

Pani Iwona przyjechała z Wrocławia. Jak mówi „każdy ból zadany Matce Bożej odczuwa jako cios w swoje serce”. - Przyjechałam, by wynagrodzić Maryi te wszystkie zniesławienia i modlić się za tych, którzy tych czynów dokonują - podkreśliła pątniczka. Dodała, że prosi także za tych, którzy we Wrocławiu podnieśli rękę na kapłana. - Bardzo to przeżywam i modlę się o nawrócenie – podkreśliła. Jej zdaniem te wszystkie bluźnierstwa ranią też nas jako Naród.

Reklama

- To nas jako naród też boli, nikt nie powinien nas ranić. Każdą religię trzeba szanować. To mnie bardzo dotyka, bo jestem ochrzczona więc jestem dzieckiem Bożym i to nas musi obchodzić, nie rozumiem tych, którzy niszczą, szydzą i nienawidzą - podkreśliła uczestniczka pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Także dla państwa Gardynik, którzy na pielgrzymkę przyjechali z Kanady umieszczenie tęczy na nimbie Matki Bożej uważają za „akt wielkiego znieważenia”. - To jest znieważenie naszej wiary. Matka zawsze nas broniła a to jest tak jakby Ją uderzyć w twarz - powiedziała pani Halina. - Bardzo to przeżywamy i boli to myślę wszystkich Polaków – dodał pan Jan.

Słuchacze pielgrzymują do Częstochowy, by dziękować też Matce Bożej za katolicki głos płynący każdego dnia z Radia Maryja. Codziennie o 21.00 za pośrednictwem toruńskiej rozgłośni i TV Trwam wierni mogą łączyć się z narodowym Sanktuarium na modlitwie apelowej.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja jest jedną z największych jaka przybywa na Jasną Górę, dlatego nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwają specjalnie powołane służby: policja oraz służby medyczne.

Radio Maryja powstało w 1991r. jako lokalna stacja katolicka, jedna z pierwszych po upadku PRL. Rozgłośnia, od początku prowadzona jest przez o. Tadeusza Rydzyka od lat pozostaje mocnym głosem Kościoła Katolickiego i środowisk narodowych Polski. Na antenie usłyszeć można przede wszystkim bardzo bogatą gamę audycji religijnych, refleksyjnych i kulturalnych. Bardzo istotnym faktem jest wyjątkowo mocna więź Radia Maryja ze swoimi stałymi słuchaczami. Stacja od początku istnienia utrzymuje się z dobrowolnych datków ofiarodawców.

Reklama

Rozgłośnia, założona przez Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela nadawała początkowo z jednego nadajnika w Bydgoszczy, będąc jedną z pierwszych stacji katolickich w Polsce. Szybko rozrosła się jednak sieć nadajników rozgłośni, oparta głównie o bardzo bogatą sieć obiektów małego zasięgu w całym kraju, co szybko przysporzyło radiu znacznej popularności. Sieć nadajników małej mocy z biegiem lat częściowo wzbogaciła się o nadajniki dużej i wielkiej mocy w różnych częściach kraju.

Na strukturę Rodziny Radia Maryja składają się m.in. Biura, Koła Przyjaciół, Koła Młodzieżowe oraz Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci. Działają one przy parafiach za zgodą proboszcza. Obecne są zarówno w Polsce jak i zagranicą. Statut Rodziny Radia Maryja zatwierdzony został przez Konferencję Episkopatu Polski w maju 2006 r. Członkowie Rodziny Radia Maryja angażują się w życie parafii, organizują spotkania regionalne czy dni skupienia.

Od 1993 r. uczestniczą też w dorocznej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która organizowana jest w drugą niedzielę lipca. Dokładna liczba członków Rodziny Radia Maryja nie jest znana. Samego radia słucha prawdopodobnie od 1 do 1,5 mln. osób.

Podziel się:

Oceń:

2019-07-14 11:16

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka z Radiem Maryja

Złączeni w modlitwie

Marek Zygmunt

Złączeni w modlitwie

„Ewangelia radosną obietnicą” – pod takim hasłem odbyła się Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Mszy św. inaugurującej przewodniczył bp Ignacy Dec.

Więcej ...

Wierność i miłość braterska dają moc wspólnocie

2024-04-23 13:00
Rejonowe spotkanie presynodalne w katedrze wrocławskiej

Marzena Cyfert

Rejonowe spotkanie presynodalne w katedrze wrocławskiej

Ostatnie rejonowe spotkanie presynodalne dla rejonów Wrocław-Katedra i Wrocław-Sępolno odbyło się w katedrze wrocławskiej. Katechezę na temat Listu do Kościoła w Filadelfii wygłosił ks. Adam Łuźniak.

Więcej ...

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i ludziom. Pokój Tobie, diecezjo sosnowiecka!

2024-04-23 15:17
Bp Artur Ważny

BP KEP

Bp Artur Ważny

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego. Decyzję papieża ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. W diecezji tarnowskiej nominację ogłoszono w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Ingres planowany jest 22 czerwca.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dziś w Ewangelii przedziwny wybór Boga i tajemnica

Wiara

Dziś w Ewangelii przedziwny wybór Boga i tajemnica

Św. Wojciech

Kościół

Św. Wojciech

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i...

Kościół

Bp Artur Ważny o swojej nominacji: Idę służyć Bogu i...

Nasz pierwszy święty

Wiara

Nasz pierwszy święty

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik...

Wiara

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec