Polska - Niemcy 3-0. Polacy w półfinale Mistrzostw Europy

youtube.com

Choć Polacy rozegrali drugi obok spotkania z Estonią przeciętny mecz, nie mieli problemów z pokonaniem Niemców w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy 3:0. Siatkarze Vitala Heynena czekają na rywala w półfinale. Będzie to Słowenia lub Rosja.

Początek był nieco nerwowy, bo Niemcy ustrzeliwali zagrywką Wilfredo Leona. Z drugiej strony mylił się w ataku Christian Fromm. Słabo przyjmowaliśmy, ale dobrze atakowaliśmy. Przy stanie 10:10 trener Heynen wziął czas i zrugał swoich zawodników. Polacy powoli się rozkręcali a sygnał do ataków dał dwoma asami kapitan Michał Kubiak. Później już poszło z górki. Seria setów, w których rywale nie zdobywają nawet 20 punktów, przedłużona. Mamy już 17 z rzędu.

Od stanu 10:9 w drugim secie Niemcy nie bardzo wiedzieli, co się dzieje na boisku. Trener Andrea Giani kręcił głową z niedowierzaniem, a Polacy powiększali przewagę. Choć nasi zawodnicy nie grali koncertowo, ale rzetelnie, to wystarczyło do zwycięstwa.

Gramy u siebie, Polacy, gramy u siebie — niosło się z widowni.

W trzecim secie Polacy grali topornie. Całe szczęście, że mieliśmy Leona. Nasz przyjmujący tak bombardował atakami Niemców, że aż mu spadł z szyi złoty łańcuch. Niemcy ryzykowali zagrywką, ale bardzo często się mylili.

Polska - Niemcy 3:0 (19, 21, 18)

Polska: Nowakowski, Muzaj, Leon, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Komenda, Konarski, Szalpuk.

Niemcy: Fromm, Krick, Schott, Grozer, Böhme, Kampa, Zenger (libero) oraz Kaliberda, Zimmermann, Hirsh, Brehme, Reichert, Karlitzek.

2019-09-23 21:42

Abp Jędraszewski: „Bóg – honor – Ojczyzna” - bez tych świętych słów nie ma Polski

2020-04-30 20:52

Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska

Mamy moralne prawo jako Polska do tych miejsc. Z tym się wiąże konieczność pamięci, modlitwy, a także przekazywania tym, którzy są i będą po nas, że nie ma Polski, nie ma pięknej, polskiej ziemi związanej przez Kościół z Bogiem, bez tego trwania z pokolenia na pokolenie przy trzech dla nas świętych słowach: „Bóg – honor – Ojczyzna” - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w intencji ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych w Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau, odprawionej w drugim dniu nowenny ku czci św. Stanisława w katedrze na Wawelu.

„Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

2020-05-20 11:37

Niedziela Ogólnopolska 21/2020, str. IV

Adobe.Stock.pl

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od papieża

2020-05-24 21:49

Free-Photos/pixabay.com

W Meksyku szerokim echem odbiła się niecodzienna sytuacja podczas Mszy św., kiedy odprawiający ją kapłan nagle przerwał czytanie Ewangelii, aby odebrał telefon.