Reklama

Materiały prasowe Organizatora

Debata pt. „Chrześcijanie w Polsce – prześladowcy czy prześladowani?” odbędzie się 30 września o godz. 19.00 w auli PWT

Czy chrześcijanie w Polsce są prześladowani?

2019-09-24 09:50

Agnieszka Bugała

A może sami prześladują? W poszukiwaniu odpowiedzi wezmą udział: Tomasz Terlikowski, o. Maciej Zięba, Piotr Dytko i Michał Jaros.

Debatę pt. „Chrześcijanie w Polsce – prześladowcy czy prześladowani?” zaplanowano 30 września o godz. 19.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Organizatorzy podają, że inspiracją do zorganizowania spotkania są zdarzenia, które w ostatnim czasie mają miejsce w Polsce, zwłaszcza profanacje ważnych dla chrześcijan symboli religijnych. - W ostatnim czasie byliśmy świadkami różnych zdarzeń, a następnie padających wzajemnych oskarżeń o to, że w naszym kraju ludzie wierzący mogą czuć się prześladowani. W tym samym czasie dało się słyszeć głosy, że to chrześcijanie próbują ograniczać wolność osobom, które nie podzielają ich światopoglądu, stąd zrodził się pomysł, aby porozmawiać – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik kurii archidiecezji wrocławskiej.

Reklama

Organizatorami spotkania są: Papieski Wydział Teologiczny, Obserwatorium Społeczne i Radio Rodzina. Wstęp jest wolny.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą.

Polsko-niemieckie nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Pokoju we Frankfurcie...

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem