Reklama

caritaszg.pl

Zielona Góra: Ogrzewalnia w sezonie zimowym

2019-10-09 08:21

Katarzyna Krawcewicz

Z początkiem października ruszył kolejny sezon działalności zielonogórskiej Ogrzewalni dla Bezdomnych Osób, prowadzonej przez Caritas diecezjalną.

Placówka jest czynna od 1 października do 30 kwietnia, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 18.00 do 8.00 rano. Z ogrzewalni mogą korzystać osoby bezdomne, a w uzasadnionych przypadkach również osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.

Ogrzewalnia mieści się w Zielonej Górze przy ul. Dworcowej 21. Kontakt: zielonagora@caritas.pl, tel. 888 425 541 lub 602 609 937.

Reklama

W ogrzewalni znajdują się dwie łazienki z toaletą i prysznicem. Korzystający z łaźni otrzymują środki czystości oraz ubranie (w tym bieliznę) na zmianę. Nocujący otrzymują ciepłą herbatę, mogą też poczytać książki i czasopisma.

Działalność łaźni i ogrzewalni jest dofinansowana ze środków Miasta Zielona Góra w ramach zadania publicznego pt. „Prowadzenie łaźni i ogrzewalni dla osób potrzebujących, w tym bezdomnych, z terenu Miasta Zielona Góra”.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Generał Salezjanów w Łodzi

Generał Salezjanów w Łodzi

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem