Reklama

Magdalena Wojtak/Niedziela

Bp Mazur: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za niesienie Ewangelii

2019-10-09 16:14

Magdalena Wojtak

- Ponad 5 miliardów ludzi na świecie nie zna na świecie Chrystusa. Wszyscy jesteśmy posłani po krańce ziemi, żeby głosić Ewangelię - powiedział bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji KEP ds .Misji

Biskup ełcki przypomniał, że obchodzony przez papieża Franciszka w październiku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ma odnowić zapał misyjny Kościoła oraz zwiększyć świadomość tego, że wszyscy, którzy zostaliśmy ochrzczeni, jesteśmy uczniami Chrystusa i każdy z nas odpowiedzialny jest za misje ad gentes. - Przypomina, że nakaz Chrystusa: „Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody (…)” jest aktualny - podkreślił bp Mazur podczas konferencji podsumowującej 384. obrady Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Duchowny przypomniał, że papież zachęca do przeżywania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w czterech wymiarach: w spotkaniu z Jezusem w Eucharystii i na modlitwie, patrzeniu na świadków Ewangelii, poprzez formację i umacnianie ducha misyjnego oraz wspieranie misjonarzy modlitwą i ofiarami. - Dzięki naszemu wsparciu misjonarze budują kościoły, szkoły, pomagają trędowatym, dzieciom, młodzieży i najbardziej potrzebującym - wyliczał bp Mazur. Przypomniał także, że w każdym kraju obecne są Papieskie Dzieła Misyjne, które zajmują się animacją misyjną.

Reklama

Na misjach posługuje 1903 polskich misjonarzy i misjonarek. Pracują w 99 krajach na 5 kontynentach.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

X Międzynarodowy Festiwal Chóralnej Pieśni Maryjnej

Generał Salezjanów w Łodzi

Generał Salezjanów w Łodzi

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Pielgrzymka parafialnych zespołów Caritas do Trzebnicy

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem