Reklama

Agnieszka Bugała

Po raz 40. pielgrzymi ruszyli do Trzebnicy

2019-10-12 08:54

Agnieszka Bugała

Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 6.00 w katedrze wrocławskiej, poprowadzoną przez ks. Henryka Wachowiaka, rozpoczęła się 40. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do św. Jadwigi. W krótkim rozważaniu kapłan przypomniał zasady pielgrzymowania i duchowe wyzwania, które czekają na pątników. Zachęcał też do śmiałego powierzania Bogu swoich intencji. Pielgrzymów witał w katedrze jej gospodarz, ks. Paweł Cembrowicz, on również pozdrawiał pątników w imieniu wrocławskich biskupów.

Zobacz zdjęcia: Pielgrzymi w drodze do Trzebnicy

Ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy i zastępca Głównego Przewodnika Pielgrzymki, nie tylko przedstawił organizację i przebieg wydarzenia, ale kilkukrotnie zachęcał do pielgrzymowania w stanie łaski uświęcającej, a tych, którzy wyruszyli bez spowiedzi, do odbycia jej na szlaku pielgrzymki po to, aby w czasie Mszy św. w trzebnickim sanktuarium móc przystąpić do Komunii św.

Po błogosławieństwie pielgrzymi wyruszyli w drogę. Mimo wielu dobrych nowości, np. powstałej Grupy 10, którą prowadzi dziś o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, duszpasterz DA Redemptor, głęboki smutek wielu pielgrzymów wzbudziła wiadomość o nieobecności ks. Stanisława Orzechowskiego. Orzech, który przebywa w szpitalu, po raz pierwszy od 40 lat nie bierze udziału w pielgrzymce. Już w katedrze brakowało stanowczego głosu Przewodnika, który nigdy nie ukrywa radości z pielgrzymowania, ale też nie szczędzi kilku stanowczych słów, na które może sobie pozwolić tylko zatroskany ojciec.

Reklama

Pielgrzymi wyszli z Ostrowa Tumskiego ok. 6.30 eskortowani przez policję, która kierowała ruchem tak, aby kolejne grupy bezpiecznie przechodziły przez ul. Sienkiewicza. Dalej trasa wiedzie przez ul. Żeromskiego, Oleśnicką, Jedności Narodowej, Ołbińską, ul. Trzebnicką, most Trzebnicki, ul. Kamieńskiego 1. Pierwszy postój zaplanowano przy moście na Widawie – Krzyżanowicach, drugi w Malinie a trzeci w Wysokim Kościele.

Pielgrzymi dotrą do Trzebnicy ok. 15.30. O 16.30 na placu przed sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. Ci, którzy nie wyruszyli pieszo, są zaproszeni, by przyjechać na Eucharystię i wziąć udział w modlitwie.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem