Reklama

Pracownia Sztuki Sakralnej

Ruszyła Pracownia Sztuki Sakralnej

2019-10-22 10:14

br. Ewaryst Buła OFM 

19 października br. ruszyła Pracownia Sztuki Sakralnej przy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie inauguracji pracownię poświęcił kustosz kalwaryjskiego sanktuarium o. dr Konrad Cholewa OFM w obecności zgromadzonych miłośników i entuzjastów ikonografii i sztuki sakralnej. Całość poprowadził o. dr Cyprian Moryc OFM. Po wprowadzeniu, celebrowana była Msza święta, a tuż po niej uczestnicy zwiedzili kalwaryjskie sanktuarium.

Osoby zainteresowane zagadnieniami sztuki sakralnej, modlitwą ze świętymi obrazami, rozwojem talentów i poznawaniem dawnych technik artystycznych i rzemieślniczych zaproszeni są do udziału w podstawowych i zaawansowanych kursach ikonopisania.

KURS PODSTAWOWY IKONOPISANIA: IKONA PANTOKRATORA

9-17 listopada 2019 r.

Reklama

Zajęcia stacjonarne o charakterze rekolekcyjnym z zakwaterowaniem i wyżywieniem w domu pielgrzyma przy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

KURS ZAWANSOWANY: „OBLICZE, KTÓRE RÓŻNIE SIĘ OBJAWIA”

20-24 listopada 2019 r.

Rekolekcje i warsztaty malowania ikon. Pierwsze z trzyletniego cyklu warsztatów tematycznych. Zajęcia będą prowadzone jeden raz w semestrze. Każdorazowo uczestnicy malować będą inną metodą (sposobem) podobne względem siebie Oblicze Chrystusa.

Więcej informacji: https://bernardyni.pl/pracownia-sztuki-sakralnej/

Zapisy:

Szkoła Malowania Ikon im. Św. Józefa

e-mail: szkola_ikon@o2.pl

Barbara i Krzysztof Cudo: 669-405-188, 609-836-038

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Kana Młodych - Zaproszenie

Kana Młodych - Zaproszenie

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

Światowy Dzień Ubogich krzykiem o obecność Boga

Światowy Dzień Ubogich krzykiem o obecność Boga

10. rocznica koronacji obrazu Matki Życia w Rozprzy

10. rocznica koronacji obrazu Matki Życia w Rozprzy

Dzień Ubogich

Dzień Ubogich

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem