Reklama

Niedziela Małopolska

Konferencja „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE” na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie zakłócona przez środowiska homoseksualne

2019-12-10 17:31

Józef Wieczorek

Nic nie może być wolne od ich panowania – powiedział ks. prof. Dariusz Oko na konferencji „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE” zorganizowanej z inicjatywy europosłów Beaty Kempy i Patryka Jaki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Debatę zakłócili aktywiści ze środowiska LGBT.

Konferencja „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE” początkowo miała się odbyć na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale władze uczelni nie wydały zgody na organizację spotkania o tej tematyce. Ostatecznie debatę przeprowadzono na Uniwersytecie Papieskim.

W gronie panelistów znaleźli się ks. prof. Dariusz Oko, prof. Aleksander Nalaskowski, ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz redaktor naczelny tygodnika „Sieci”, Jacek Karnowski. Na sali obecna była także małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Jak zaznaczył europoseł Patryk Jaki, do udziału w debacie zostali zaproszeni również zwolennicy ideologi gender, m.in. bracia Hartman, którzy jednak nie zdecydowali się na podjęcie rozmów.

Reklama

W słowie wstępnym posłanka Beata Kempa zaznaczyła, że celem spotkania nie jest uderzenie w godność człowieka, a wręcz przeciwnie – ochrona godności ludzkiej.

– To konferencja nie przeciwko ludziom, bo szanujemy godność każdego człowieka, ale przeciwko zjawisku, które przede wszystkim próbuje zawładnąć umysłami tych, którzy mają w ręku stery i mogą doprowadzać do tego, że pewne domysły tej zgubnej ideologii staną się prawem, które później się wykonuje - mówiła posłanka. Doświadczenia europosłów Beaty Kempy i Patryka Jaki wskazują na to, że ideologia gender jest zakorzeniona w polityce wielu państw członkowskich Unii i staje się coraz bardziej ekspansywna. Posłanka wyraziła obawę o młode pokolenia: - Trzeba dyskutować w duchu wielkiej odpowiedzialności za młode pokolenia. Moich fundamentów i fundamentów osób w moim wieku nikt nie podmyje. Ale chodzi tu o młodych ludzi, którzy chłonąc tę ideologię w przyszłości nie będą mieli żadnych wartości, fundamentów.

Tuż po rozpoczęciu debaty aktywiści ze środowiska LGBT stanęli obok sceny z flagami i plakatami. Doszło do ostrej wymiany zdań z publicznością. Ks. prof. Dariusz Oko w odpowiedzi na protest powiedział: – To dobra ilustracja, że gender ma cechy ideologii totalitarnej. Genderyści są jak komuniści – nikt nie ma prawa mieć innego zdania. To przedsmak tego, co się będzie działo, jak osiągną władzę absolutną.

Podczas swojej prelekcji ks. prof. Dariusz Oko przytoczył stanowisko czołowych biologów którzy m.in. na konferencji w San Jose w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie określili gender jako destruktywną, quasi-religijną wiarę. Ks. prof. Oko stwierdził: – To nie jest ideologia, za którą stoją badania naukowe, logika, metodologia. To ideologia, za którą stoi przemoc finansowa i polityczna. Mamy tu tego przykład na naszych oczach – podsumował.

W swoim wystąpieniu ks. prof. Oko zaprezentował też przykład jednostki lekcyjnej z niemieckiego podręcznika do edukacji seksualnej dla 15-latków autorstwa Elisabeth Tuider – autorytetu od wychowania seksualnego za Odrą. Zgodnie z konspektem uczniowie podczas 60-minutowych zajęć mieliby zmodernizować istniejący już w mieście dom publiczny i zrobić to w taki sposób, aby można było zaspokoić w nim fantazje seksualne osób o wszystkich orientacjach płciowych. Dzieci miałyby również zastanowić się nad wysokością wypłat dla pracowników i organizacją pracy. Jak wskazuje opis lekcji, celem zajęć jest uzyskanie osobistej wolności z korzystania z usług seksualnych, a także oferowania usług seksualnych. – Tak wygląda standard genderowy i przed tym się bronimy – podsumował ks. prof. Oko.

Józef Wieczorek

Po wysłuchaniu wszystkich prelekcji europoseł Patryk Jaki zaprosił zgromadzoną publiczność do zabrania głosu. Osoba reprezentująca środowisko LGBT powiedziała, że dzieci homoseksualne nie uzyskują wsparcia w swoich rodzinach i są wyrzucane z domu. W odpowiedzi małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zaznaczyła, że młodzież przechodzi okres fascynacji własną płcią i należy dziecku pozwolić dorosnąć, ukształtować swoją seksualność. – Człowiek kilkunastoletni przechodzi fazę homofilną. Nie wolno tego mylić z tym, że ktoś faktycznie jest homoseksualistą. Dajcie tym ludziom czas do dorośnięcia. Dajcie młodym ludziom czas, aby mieli poczucie wstydu, a nie łamcie kręgosłupów.

Nagranie z całej konferencji można obejrzeć na Facebooku.

Wybrane dla Ciebie

Etiopia: tragedia podczas prawosławnej Epifanii

2020-01-21 14:56

źródło: vaticannews.va

Etiopia: tragedia podczas prawosławnej Epifanii

Podczas obchodów uroczystości prawosławnej Epifanii w mieście Gondar, na północy Etiopii zawaliła się drewniana platforma powodując śmierć dziesięciu osób.

Więcej ...

Kard. Farrell: seniorzy mają wiele do zaoferowania Kościołowi

2020-01-21 19:43

Włodzimierz Rędzioch

W Watykanie od 29 do 31 stycznia odbędzie się pierwszy światowy kongres poświęcony duszpasterstwu starszych. Przeznaczony będzie dla osób, które w episkopatach, wspólnotach, ruchach i innych strukturach Kościoła zajmują się seniorami.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Polska

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

Wiadomości

Wielka Brytania: upadło pięć klinik aborcyjnych

Książka dla ambitnych katolików

Kościół

Książka dla ambitnych katolików

Watykan: papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Aktualności

Watykan: papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Kościół

Karmelici z Solca wydali oświadczenie ws. Komunii św. dla...

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

Wiadomości

Wstaw się za prof. Ewą Budzyńską, której grozi kara za...

"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus...

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Świat

Kanada: władze Quebecu zapowiadają likwidację religii w...

Katolicy i Orkiestra

Katolicy i Orkiestra