Reklama

Polska

Bp Kamiński: Wszczepienie w Chrystusa to największy skarb jaki można otrzymać

Bp Romuald Kamiński

Artur Stelmasiak

Bp Romuald Kamiński

Wszczepienie w Chrystusa to największy skarb jaki można otrzymać – podkreślił bp Romuald Kamiński zachęcając do rozwijania łaski sakramentu chrztu świętego. W przypadające w Niedzielę Chrztu Pańskiego patronalne święto Ruchu Światło-Życie biskup warszawsko-praski spotkał się z oazowiczami na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. Centralnym punktem była uroczysta msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W homilii bp Kamiński podkreślił wartość sakramentu chrztu świętego przypominając, że poprzez ten dar człowiek wszczepiany jest w Chrystusa - jedyne źródło Życia. Zwrócił jednocześnie uwagę, że wielu współczesnych chrześcijan nie tylko nie ma świadomości czym jest ten sakrament, ale wręcz sprowadziło go do swego rodzaju obyczaju, pewnej tradycji.

Tymczasem, jak podkreślił bp Kamiński, potrzeba tu świadomości, zrozumienia rzeczywistości w której człowiek bierze udział, akceptacji tego na co się decyduje, oraz pomocy, zwłaszcza jeśli chodzi o małe dzieci. W przeciwnym wypadku sakrament chrztu św. dokonuje swojego, ale jego owocowanie w osobie osadzonej w realiach tego świata nie pozwala rozwinąć dobrze rozpoczętej drogi – stwierdził duchowny.

Biskup warszawsko-praski przypomniał również o odpowiedzialności za dar sakramentu chrztu św. – Naszym obowiązkiem jest nie tylko współpracować z łaską w naszym osobistym życiu, ale także doprowadzać do Jezus innych. Jeśli zadbajmy o Królestwo Boże, wówczas wszystko inne, jak mówi Pismo Święte, będzie nam dodane – przekonywał.

Reklama

Mówiąc o odpowiedzialności rodziców za przekazanie dziecku wiary, bp kamiński podkreślił, że chrzest święty jest jednym z najbardziej konkretnych wyrazów miłości jaki jeden człowiek może ofiarować drugiemu. – Wprowadzenie drugiego na drogę Dziecka Bożego to największy skarb – zaznaczył.

Bp Kamiński zachęcał także członków Ruchu Światło-Życie, by poprzez świadectwo swojego życia pomagali innym odnaleźć drogę do Boga.

Po Eucharystii odbyło się świąteczne spotkania w trakcie którego przełamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia.

Reklama

Oaza jest ruchem odnowy Kościoła w duchu nauczania Soboru Watykańskiego II. Jej członkowie uczestniczą w formacji w parafiach, gdzie odbywają się cotygodniowe spotkania. Punktem podsumowującym roczną pracę są 15-dniowe rekolekcje.

Twórcą Ruchu Światło-Zycie był ks. Franciszek Blachnicki. Zmarł 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu (Niemcy).

2020-01-12 18:54

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nieważność chrztu św. i co dalej

2020-09-09 11:43

Niedziela Ogólnopolska 37/2020, str. 59

Adobe.Stock

Więcej ...

Warszawa/ Msza św. w kościele seminaryjnym rozpoczęła Dożynki Prezydenckie

2020-09-20 11:31

PAP

Mszą św. w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie, przed południem rozpoczęły się tegoroczne Dożynki Prezydenckie. Liturgii przewodniczy kard. Kazimierz Nycz.

Więcej ...

Cieszą się wyjątkowym skarbem

2020-09-20 19:49

Archiwum sanktuarium w Limanowej

- Każdy z nas pielgrzymuje tutaj, aby przed Maryją pomodlić się, może i wypłakać, a przede wszystkim dziękować za to wszystko, co od niej otrzymujemy – mówił kustosz limanowskiego sanktuarium, ks. dr Wiesław Piotrowski, w czasie centralnych uroczystości Wielkiego Odpustu w Limanowej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Pracownik ostatniej godziny

Wiara

Pracownik ostatniej godziny

Kościół

"Tragiczna skala śmierci” w Wieliej Brytanii z powodu...

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Warszawa/ Msza św. w kościele seminaryjnym rozpoczęła...

Kościół

Warszawa/ Msza św. w kościele seminaryjnym rozpoczęła...

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Polska

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Niedziela Łódzka

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Włochy: zamordowano księdza, opiekuna ubogich

Kościół

Włochy: zamordowano księdza, opiekuna ubogich

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Jasna Góra

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Reklama

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”