Reklama

Bożena Sztajner

XIII Dzień Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie

2013-05-17 11:43

xłz / Świdnica / KAI

Barwny korowód niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół oraz wolontariuszy przeszedł 16 maja ulicami Świdnicy. Już po raz trzynasty w tym mieście świętowano Dzień Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie. W happeningu z tej okazji wziął udział biskup świdnicki Ignacy Dec.

– Jesteście skarbem świata i Kościoła. Nikt nie może wam odebrać godności, która jest darem Boga – mówił do zebranych bp Dec. – Dziękuję, że możemy uczyć się od was miłości i radości – dodał Biskup Świdnicki.

Niepełnosprawni i ich rodziny i przyjaciele, opiekunowie i wolontariusze przemaszerowali sprzed Urzędu Miejskiego na plac Grunwaldzki w Świdnicy. Ulicami miasta szli podopieczni ośrodków, warsztatów terapii zajęciowej, domów samopomocy ze Świdnicy, Świebodzic, Dzierżoniowa, Mokrzeszowa, Jaskulina i Wałbrzycha. Barwnemu przemarszowi towarzyszyła orkiestra dęta z Żarowa, a uroczystość uświetnił zespół ludowy Olszaniacy.

Reklama

Po happeningu, który zakończył się wypuszczeniem w niebo 300 balonów z marzeniami, niepełnosprawni wzięli udział w zabawie, zorganizowanej w Klubie Bolko.

W obchodach Dnia Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie obok Biskupa Świdnickiego wzięli udział także parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także młodzież z Gimnazjów nr 1, 2 i 3 oraz IV LO.

Organizatorem XIII Dnia Godności Niepełnosprawnych Intelektualnie było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Tagi:
niepełnosprawni Świdnica

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 37/2019

media profesja czy misja • 15 września • Dzień Środków Społecznego Przekazu

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika

Kazanie abp Depo podczas Pielgrzymki Tygodnika "Niedziela" na Jasną Górę

Bezczynność jest winą

Bezczynność jest winą

Ochrona małżeństwa i rodziny

Ochrona małżeństwa i rodziny

Święty Krzyż

Święty Krzyż

Zawód z misją

Zawód z misją

Niedziela nr 37/ 2019

Niedziela nr 37/ 2019

Abp Ziółek: brońmy krzyża, który jest znakiem chrześcijańskiej wiary!

Abp Ziółek: brońmy krzyża, który jest znakiem chrześcijańskiej wiary!

Bp Przybylski: Krzyż jest lekarstwem

Bp Przybylski: Krzyż jest lekarstwem

XI Jarmark Franciszkański w Wieluniu

XI Jarmark Franciszkański w Wieluniu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem