Reklama

Kościół

Internetowe rekolekcje nieparafialne „Pozbądź się wirusa…”

fietzfotos/pixabay.com

Ks. Teodor Sawielewicz, znany z facebookowego profilu i kanału Youtube „TeoBańkologia”, zaprasza na Wielkopostne Rekolekcje Nieparafialne. Hasło przewodnie internetowego cyklu spotkań to „Pozbądź się wirusa…”.

Określenie „nieparafialne” odnosi się do rzeczywistości, w której znaleźli się wierni. - Nie da się ukryć, że większość rekolekcji parafialnych została odwołana w czasie pandemii. To internetowe głoszenie jest więc odpowiedzią na potrzeby tych, którzy chcą posłuchać o Dobrej Nowinie i przeżyć czas Wielkiego Postu, wzrastając duchowo, mimo braku możliwości realnych spotkań w kościołach – wyjaśnia kapłan.

Ks. Teodor Sawielewicz to wikary z Oleśnicy koło Wrocławia, który poza tradycyjną posługą duszpasterską, prowadzi również ewangelizację poprzez tworzenie baniek mydlanych, a na swoim fanpejdżu i kanale YouTube pt. „TeoBańkologia” zaprasza do modlitw online. W ostatnich dniach wspólnie z duchownym modli się różańcem codziennie ponad 20 tys. osób!

Od poniedziałku dodatkowo chce on gromadzić wierzących na internetowym areopagu wiary właśnie poprzez rekolekcje wielkopostne. Cykl ma podtytuł „Pozbądź się wirusa…”.

Reklama

- Pomyślałem, że w naszym życiu są różne elementy, które mogą działać jak wirus - to nasze wady, niedobre przyzwyczajenia czy też złe skłonności. Wirus namnaża się w komórce i prowadzi do jej zniszczenia. Grzech podobnie, żeruje nieraz na tym, co dobre i często jawi się jako pozór dobra, by doprowadzić ostatecznie do naszego upadku. Możemy jednak się przed tym bronić i wzmacniać swoją odporność duchową - tak samo zresztą jak cielesną - mówi ks. Sawielewicz.

W poniedziałek uczestnicy Wielkopostnych Rekolekcji Nieparafialnych „pozbywali się wirusa” oczekiwań.

- Co by się stało, gdybyśmy zmienili nasze oczekiwania. Zmienią się także nasze inne odczucia - zmniejszy się lub zniknie gniew, rozczarowanie, frustracja (…) Czy od spełnionych oczekiwań zależy dobro? Myślę, że nie, choć często tak czujemy. Tak samo czy modlitwa jest dobra nie zależy od naszych spełnionych oczekiwań wobec niej. Nie narzucaj Bogu swoich oczekiwań, ale się módl, bo w modlitwie najważniejsze jest spotkanie z Bogiem, Jego łaska i wsłuchanie się w Jego oczekiwania - głosi na pierwszym filmiku cyklu pomysłodawca „TeoBańkologii”. Kolejne poruszane tematy będą dotyczyły m.in. niewiary czy też nieufności.

Reklama

Następne nagrania z naukami rekolekcyjnymi ks. Teodora Sawielewicza będą się ukazywać codziennie około godziny 17:00 na www.youtube.com/teobankologia, jak i na facebookowym profilu o nazwie „TeoBańkologia”.

2020-03-17 09:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W czasie pandemii, rekolekcje KSM on-line

2020-05-29 06:15

Sławomir Puciato

Liturgia była transmitowana z różnych kościołów

Były planowane od lutego. Pandemia pokrzyżowała wszystko..., choć nie do końca. Rekolekcje KSM odbyły się on-line.

Więcej ...

81 lat temu zmarła św. Urszula Ledóchowska

Archiwum Sióstr Urszulanek SJK

M. Urszula Ledóchowska była matką dla zakonnic, ale też najlepszą opiekunką, zatroskaną jak matka o najmłodszych

Dziś przypada 81. rocznica śmierci m. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, Matki Niepodległości zasłużonej w kształtowaniu opinii elit europejskich na temat Polski, "apostołki uśmiechu".

Więcej ...

Premier Morawiecki i prezydent Duda z wizytą na Mierzei Wiślanej

2020-05-30 13:41

PAP

Skowronki, 30.05.2020. Prezydent Andrzej Duda (P) i premier Mateusz Morawiecki (L) podczas wizyty na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej w miejscowości Skowronki.

- Nie byłoby naszych sukcesów dostrzeganych dzisiaj przez Europę w walce z koronawirusem, gdyby nie ścisła współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział dziś Mateusz Morawiecki. Premier i prezydent odwiedzili Mierzeję Wiślaną, gdzie trwa budowa nowej drogi wodnej, która połączy Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kościół musi być przeźroczysty

Niedziela Wrocławska

Kościół musi być przeźroczysty

Kraków: nieznany film z bł. Zbigniewem Strzałkowskim,...

Polska

Kraków: nieznany film z bł. Zbigniewem Strzałkowskim,...

Jest decyzja MEN ws. obozów i kolonii letnich

Wiadomości

Jest decyzja MEN ws. obozów i kolonii letnich

Kard. Sarah: teraz bardziej potrzeba kapłanów niż...

Kościół

Kard. Sarah: teraz bardziej potrzeba kapłanów niż...

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...

Wiadomości

Szumowski: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia...