Reklama

Bożej miłości nie można zagarnąć tylko dla siebie

Niedziela łódzka 42/2007

Jeśli święci się nie starzeją, ani nie ulegają przedawnieniu, to również pozostawiona przez ich życie i działalność recepta na świętość i recepta na szczęście pozostają ciągle aktualne. Aktualne pozostaje więc przesłanie św. Siostry Faustyny, które ukazuje nam najpiękniejszą tajemnicę naszej wiary, tajemnicę Bożego Miłosierdzia. W dniu kanonizacji św. Faustyny Papież Jan Paweł II przekazał jej orędzie wszystkim ludziom, aby każdy mógł poznać prawdziwe oblicze Boga. To orędzie jest znakiem nadziei i światła, które powinno oświecać wszystkie ludzkie drogi. Bo czyż nie w tym leży największe szczęście człowieka, że może on doświadczać codziennie Bożej miłości?”.
Te słowa abp. Władysława Ziółka, wypowiedziane przed zawierzeniem Kościoła łódzkiego Bożemu Miłosierdziu, które dorocznym zwyczajem odnowione zostało 5 października, na zakończenie uroczystości odpustowej ku czci św. Faustyny - Patronki Łodzi, oddają dobrze przyczynę, dla której łodzianie chętnie gromadzą się w ten jesienny wieczór w kościele przy pl. Niepodległości, uczestniczą w uroczystej Liturgii, a następnie wyruszają w procesji ze śpiewem i modlitwą do katedry, towarzysząc relikwiom Apostołki Miłosierdzia. Świat, trapiony różnymi przejawami zła, potrzebuje wiary w Boga bogatego miłosierdziem, potrzebuje także świadków, którzy słowem, modlitwą i uczynkami będą głosić Jego miłość, niosąc ją do braci i sióstr. Mówił o tym w kazaniu biskup drohiczyński Antoni Dydycz, zaproszony przez Metropolitę Łódzkiego do przewodniczenia tegorocznej uroczystości ku czci św. Faustyny Kowalskiej. Mszę św. koncelebrowali z biskupami kapłani diecezjalni i zakonni. Obecni byli kanonicy kapituły archikatedralnej, klerycy, siostry zakonne i czciciele Bożego Miłosierdzia z całej Łodzi. W Eucharystii i procesji udział wzięli prezydenci miasta Jerzy Kropiwnicki i Włodzimierz Tomaszewski, Maciej Grubski - przewodniczący Rady Miejskiej oraz łódzcy parlamentarzyści i służby miejskie. Jest to zarazem odpust parafii i miasta - stwierdził organizator święta ks. kan. Wiesław Potakowski, wielki propagator osoby i dzieła św. Faustyny oraz proboszcz parafii jej imienia.
Przesłania Bożego Miłosierdzia nie można zamknąć tylko w tym, co się dzieje między Bogiem i człowiekiem. Bożej miłości nie można egoistycznie zakopać, zagarnąć tylko dla siebie. Należy się nią dzielić z innymi, bo tylko wtedy staje się coraz mocniejsza i przynosi stokrotne owoce - przypomniał abp Władysław Ziółek w słowie do zgromadzonych w katedrze czcicieli Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny.

Wybrane dla Ciebie

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk na Ukrainie

2022-11-29 12:48

Grzegorz Gałązka

Ambasador Rosji przy Watykanie Aleksander Awdiejew powiedział agencji Ria Novosti, że wyraził Stolicy Apostolskiej „oburzenie” Moskwy z powodu słów papieża w wywiadzie dla jezuickiego magazynu „America” dotyczących aktów okrucieństwa wojsk rosyjskich na Ukrainie, zwłaszcza Buriatów i Czeczenów – podała agencja ANSA.

Więcej ...

W grudniu „Niedziela” z wyjątkowymi prezentami!

2022-11-30 08:58

Red.

Redakcja „Niedzieli” w każdym z grudniowych wydań tygodnika przygotowała dla swoich Czytelników wyjątkowe prezenty. Pierwszy już 4 grudnia!

Więcej ...

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2022

2022-11-30 11:20
Oaza ma prowadzić do życia w świetle

Ruch Światło-Życie AL

Oaza ma prowadzić do życia w świetle

Wraz z początkiem Adwentu rusza doroczna akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prowadzona jest wspólnie przez organizacje charytatywne czterech Kościołów: Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonię Polską), Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. W ramach tej ekumenicznej inicjatywy Diakonia Polska rozprowadzi w tym roku 10 tys. świec. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Naprawdę cudowny

Wiara

Naprawdę cudowny

MŚ 2022 - wykluczony z trybun za protest z tęczowa flagą

Wiadomości

MŚ 2022 - wykluczony z trybun za protest z tęczowa flagą

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk...

Franciszek

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk...

Symbole i zwyczaje Adwentu

Wiara

Symbole i zwyczaje Adwentu

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Kościół

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu