Reklama

BOŻENA SZTAJNER

Ambasador Suchocka na pożegnalnej audiencji

2013-06-11 08:31

RV / Watykan / KAI

Na specjalnej audiencji Papież przyjął ambasador Hannę Suchocką. Tradycyjnie Ojciec Święty spotyka się z kończącymi swą misję przedstawicielami państw kilka tygodni przed opuszczeniem przez nich Rzymu. Tego samego dnia z Papieżem żegnali się oficjalnie ambasadorzy Brazylii i Hondurasu. Franciszek kilkakrotnie dziękował Hannie Suchockiej za jej liczne działania i zaangażowanie na forum dyplomatycznym. Będzie ona pełnić swój urząd do 30 czerwca 2013 r. Pozostanie jednak w kontakcie ze Stolicą Apostolską, będąc członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Po audiencji w rozmowie z Radiem Watykańskim polska ambasador podkreślała m.in. ogromną serdeczność Franciszka.

„Moje spotkanie z Papieżem Franciszkiem było już trzecim z kolei, jednak pierwszym tak skoncentrowanym na mojej misji. Miało niezwykle serdeczny i ciepły wymiar. Podczas dzisiejszego spotkania w pełni zrozumiałam, co znaczy ten uśmiech Papieża Franciszka. A to dlatego, że podczas głównych ceremonii jest on jednak bardzo skupiony i ja mam takie wrażenie, że nie patrzy na ludzi. Natomiast podczas takiego spotkania indywidualnego jest serdeczny, uśmiecha się i stwarza bardzo bezpośrednią atmosferę. Muszę powiedzieć, że było mi niezwykle miło, kiedy w ciepłych słowach wypowiedział się o mojej misji. Pracowałam z Papieżem Franciszkiem stosunkowo krótko, były to zatem bardzo miłe słowa. Przekazałam Ojcu Świętemu moją książkę «Rzymskie pasje» mówiąc, że jest w niej zawarta moja miłość do kościołów rzymskich, do wczesnego chrześcijaństwa” – powiedziała ambasador Suchocka.

Tagi:
Wawel Andrzej PRL dziecko franciszkanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Urodzeni za wcześnie godnie pochowani

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na PWT we Wrocławiu

„Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II

„Wieczory Maryjne – Katechezy z Janem Pawłem II

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem