Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków Łagiewniki

Jeśli będziemy pełnić wolę Boga, będziemy szczęśliwi

Małgorzata Pabis

Ks. Krzysztof Mirek i ks. Jan Jelonek odprawili w czwartek, 4 czerwca, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia swoją Mszę świętą prymicyjną. Neoprezbiterzy Archidiecezji Krakowskiej w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana modlili się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

W homilii ks. Jelonek rozważał co Jezus Chrystus chce nam dzisiaj powiedzieć, jako Najwyższy i Wieczny Kapłan? Co chce nam powiedzieć Kościół, dając taką liturgię słowa?

Kapłan zauważył: - Tym co łączy usłyszane przed chwilą Słowo Boże, zarówno Pierwsze Czytanie, Psalm jak i Ewangelię, to posłuszeństwo. Jak mówił kaznodzieja, Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan jest wzorem posłuszeństwa wobec woli Boga nie tylko dla księży, ale dla każdego wierzącego.

Neoprezbiter mówił: - W pierwszym czytaniu słyszeliśmy, jak Abraham był gotów wypełnić wolę Bożą, niełatwą - złożyć swojego jedynego, tak długo wyczekiwanego, syna w ofierze. I usłyszał od anioła: „usłuchałeś mego rozkazu”. Później psalmista, a my wraz z nim, powtarzaliśmy: „Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę”. I ta przejmująca modlitwa Jezusa w Ogrójcu, gdzie był całkowicie świadomy, co Go czeka. I mówi: „Ojcze mój, niech się stanie wola Twoja”. I stawiał pytania: - Czy ja pełnię wolę Bożą? Czy jej szukam? Czy pytam Boga o to, co mam robić? Czy jestem posłuszny właśnie Jemu, a nie sobie albo światu?

Reklama

Po czym zauważył: - I przyszła mi taka myśl, że przecież codziennie, a szczególnie w tym miejscu, powtarzamy dwie modlitwy. Tylko pytanie z naszej strony, czy one nie są może kłamstwem? Może hipokryzją? Dlatego właśnie trzeba dzisiaj sobie zadać to pytanie: z jaką świadomością i czy z prawdą na ustach mówię modlitwę „Ojcze nasz”, gdzie padają słowa: „bądź wola Twoja”. Czy faktycznie z wiarą, świadom, że różne rzeczy mogą się dziać, mówię: „Jezu, ufam Tobie”. I skoro jesteśmy tutaj i wpatrujemy się w Jezusa Miłosiernego i ten napis na dole: „Jezu, ufam Tobie”, pewnie jedna z najczęściej powtarzanych modlitw na świecie przez każdego z nas, ale czy jest ona naprawdę w naszych ustach.

Abraham ufał. Psalmista ufał. Jezus również ufał swojemu Ojcu – kontynuował ks. Jelonek. - I wydaje się, że zaufanie jest kluczem do pełnienia woli Bożej. Zaufanie jest niezbędne, abyśmy byli posłuszni Bogu. Dlatego uczmy się od Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana posłuszeństwa wobec woli Ojca.

Kończąc homilię, kapłan powiedział: - Życzę każdemu z nas - i sobie i wam - aby Pan pomnożył w nas zaufanie do Niego. Abyśmy pełnili Jego wolę i mogli usłyszeć jak Abraham: „Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia takiego, jakie jest udziałem twego potomstwa. Dlatego, że usłuchałeś mojego rozkazu”. Jeśli będziemy pełnić wolę Boga, będziemy szczęśliwi. Nie tak na chwilę, ale prawdziwie. Dlatego ufajmy Mu i pełnijmy jego wolę.

Reklama

Po Mszy świętej neoprezbiterzy udzielili wiernym prymicyjnego błogosławieństwa.

2020-06-04 12:06

Wybrane dla Ciebie

LOT: Barcelona najpopularniejszym kierunkiem w ramach akcji #LOTnaWakacje

2020-07-11 10:20

niepodlegla.gov.pl

W ciągu pierwszych dwóch tygodni akcji #LOTnaWakacje najchętniej wybieranymi kierunkami podróży były m.in. Barcelona, Burgas, Majorka i greckie wyspy - Korfu, Zakynthos, Rodos, a także chorwackie kurorty – Split i Dubrownik - poinformował PAP w komunikacie PLL LOT.

Więcej ...

Modlili się w intencji rolników

2020-07-11 20:20

Karolina Krasowska

Późnym wieczorem 11 lipca do sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu przybyli pielgrzymi, którzy nad ranem wyruszyli z Klenicy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Turcja: Bazylika stanie się meczetem. Ból chrześcijan,...

Świat

Turcja: Bazylika stanie się meczetem. Ból chrześcijan,...

Jak zrobić prezent Żonie? Heres w nowym utworze

Wiara

Jak zrobić prezent Żonie? Heres w nowym utworze "Więcej...

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Kościelny dress code, czyli w co się ubrać do kościoła

Kościół

Kościelny dress code, czyli w co się ubrać do kościoła

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

Niedziela Lubelska

Już jest w dobrych rękach. Śp. ks. Wojciech Szlachetka

To jest CUD!

Kościół

To jest CUD!

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Kościół

Bp Ignacy Dec: Katolik powinien głosować na kandydata...

Wyborcy Bosaka przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Stworzyli...

Wiadomości

Wyborcy Bosaka przeciw Rafałowi Trzaskowskiemu. Stworzyli...