Reklama

Niedziela Lubelska

Dobre wakacje dla ubogich dzieci - akcja Radia eR

Bożena Sztajner/Niedziela

Wakacyjna akcja dla dzieci pozostających latem w mieście i pozbawionych możliwości uczestnictwa w zorganizowanych formach wypoczynku ruszyła po raz trzeci w Lublinie. Podobnie jak w poprzednich latach archidiecezjalne Radio eR i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zapraszają dzieci z lubelskich dzielnic do wspólnej zabawy w ramach „Dobrych wakacji w dobrym towarzystwie”.

Akcja rozpoczęła się 1 lipca przed siedzibą radia i będzie trwać przez całe dwa wakacyjne miesiące za wyjątkiem weekendów - w soboty przenosić się będzie poza Lublin, specjalny autobus Radia eR odwiedzi m.in. Chełm, Świdnik, Opole Lubelskie, Lubartów i Krasnystaw. Wszędzie tam organizowane będą mini-festyny dla dzieci.

W Lublinie w ramach „Dobrych wakacji” od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00 wolontariusze, każdego dnia w innym miejscu miasta, będą przy pomocy zabaw, gier sprawnościowych i edukacyjnych animować czas wolny dzieciom.

Reklama

Cele akcji to zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom, szczególnie w zaniedbanych dzielnicach, ukazywanie problemu dzieci pozbawionych zorganizowanego wypoczynku, głównie ze względów finansowych i rodzinnych, akcentowanie problemu dzieci „wychowywanych przez ulicę” i związanych z tym zagrożeń.

Wolontariusze będą m.in. w Ośrodku dla Cudzoziemców, gdzie na czas lata pozostaje wiele dzieci osób starających się o status uchodźcy. Zorganizowanie im jakiegokolwiek wypoczynku i zagospodarowanie wolnego czasu, który w roku szkolnym wypełniają zajęcia lekcyjne, przekracza możliwości rodziców. Wolontariusze swój kolorowy kram rozkładać będą także na miejskim stadionie „Startu”, w dzielnicy Bronowice, na Starym Mieście. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich dzieci niezależnie od wieku.

Akcja możliwa jest dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. - Zapraszamy do współpracy osoby, które mają w wakacje nieco wolnego czasu i chciałyby się sprawdzić w działaniu na rzecz dzieci. Z doświadczenia wiem, że to świetna praktyka, która może się przydać w przyszłości – mówi Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu.

Akcję wspiera Urząd Miasta Lublin i sponsorzy, dzięki którym dzieci będą mogły otrzymywać nagrody w konkursach i poczęstunek. Akcja relacjonowana jest codziennie na antenie Radia eR.

2013-07-03 13:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Duka zainauguruje tegoroczne wakacje Ruchu Lednickiego

Kard. Dominik Duka

www.wyszehrad.com

Kard. Dominik Duka

Więcej ...

Franciszek: Adwent to okres przebudzenia i czujności

2022-11-27 13:12

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

„W tym okresie Adwentu otrząśnijmy się z naszego letargu i przebudźmy ze snu! Starajmy się zadać sobie pytanie: czy jestem świadomy tego, czym żyję, czy jestem czujny, czy jestem przebudzony? Czy staram się rozpoznawać Bożą obecność w codziennych sytuacjach?” – zachęcił 27 listopada Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Więcej ...

Zgierz: 20 lat działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

2022-11-27 18:30

Archidiecezja Łódzka

Więcej ...

Reklama