Legia Warszawa piłkarskim mistrzem Polski

PAP/Leszek Szymański

Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie z Cracovią 2:0 w 35. kolejce ekstraklasy i zapewnili sobie 14. w historii tytuł mistrza kraju. Obecnie mają 11 punktów przewagi nad Piastem Gliwice i Lechem Poznań, które mogę jeszcze zdobyć maksymalnie dziewięć.

Legionistom do odzyskania utraconego przed rokiem na rzecz Piasta Gliwice tytułu wystarczyłby remis, jednak od początku grali o zwycięstwo i osiągnęli sporą przewagę.

Mający sporo problemów kadrowych stołeczny zespół już do przerwy prowadził 1:0 po golu w 23. minucie Czecha Tomasa Pekharta. W drugiej połowie, w której na krótko sędzia przerwał grę z powodu zadymienia boiska wskutek odpalenia przez kibiców rac, na 2:0 podwyższył Gruzin Walerian Gwilia.

We wtorek obie drużyny spotkały się w Krakowie w meczu półfinałowym Pucharu Polski i to Cracovia była wówczas lepsza wygrywając 3:0.

To czwarty tytuł mistrza Polski Aleksandara Vukovica. Dwa - w latach 2002 i 2006 - zdobył jako zawodnik, w 2017 roku poprowadził zespół w jednym spotkaniu, a w tym sezonie był pierwszym trenerem od pierwszej kolejki.

Legia, która występuje na najwyższym szczeblu nieprzerwanie od 1948 roku, z 14 tytułami zrównała się w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich klubów z Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów. Stołeczna ekipa zdecydowanie góruje nad rywalami w liczbie triumfów w Pucharze Polski - ma ich 19.

Oficjalna koronacja nowych mistrzów kraju odbędzie się po ostatniej, 37. kolejce, zaplanowanej na 19 lipca.(PAP)

mar/ pp/

2020-07-11 19:56

Turniej WTA w Rzymie - Świątek w półfinale po wygranej ze Switoliną

flickr.com

Rozstawiona z numerem 15. Iga Świątek pokonała ukraińską tenisistkę Jelinę Switolinę (5.) 6:2, 7:5 w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polka jeszcze w sobotę rozegra mecz kolejnej rundy, a jej rywalką będzie Amerykanka Cori Gauff.

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie najemnikiem!

2024-04-19 22:12