Reklama

Archiwum ks. Adama Stachowicza

Mim przemówił na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych

2013-07-24 12:24

pab/Kalwaria Pacławska/KAI

Ireneusz Krosny - znany mim - i Grzegorz Wacław „Dziki” to goście drugiego dnia 26. Franciszkańskiego Spotkania Młodych, które odbywa się w dniach 21-27 lipca 2013 r. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

Grzegorz Wacław „Dziki” jeden z bohaterów książki „Radykalni” nie opowiadał o swoim nawróceniu, ale pokazywał argumenty „za” i „przeciw”, z jakimi wiąże się wybór chrześcijańskiego życia.

– Człowiek nie musi przyznawać się do swoich słabości, porażek ani konfrontować się z rzeczywistością. Nie ma nakazów czy zakazów, które ograniczałyby jego wolność. Jeśli nie jest się chrześcijaninem, wyrzuty sumienia przestają istnieć – wyliczał. „Dziki” zauważył, że idąc do spowiedzi, trzeba przyznać się do grzechów, co dla człowieka dumnego jest barierą nie do przeskoczenia. Na dodatek będąc chrześcijaninem i przyznając się do tego, można stracić uznanie w oczach innych.

Ale – jak zaznaczył – jest jeden argument, który zbija wszystkie poprzednie: Jezus cię kocha. To zdanie doprowadziło do zmiany jego życia – anarchisty i antyklerykała.

Reklama

Wieczorem na scenie pojawił się najpopularniejszy polski mim – Ireneusz Krosny. Artysta nie tylko zaprezentował przedstawienie, ale po nim podzielił się własnym świadectwem wiary opowiadając o codziennym życiu. Zaznaczył, że czasami trzeba coś poświęcić, żeby mieć szczęśliwą rodzinę. – Nie są to łatwe decyzje, ale w życiu każdego przychodzą chwile, kiedy musi ustalić swoje priorytety. Zdecydowanie życie należy oprzeć na Jezusie – podkreślił Krosny.

Każdego dnia FSM-u młodzi uczestniczą w nabożeństwach tematycznych. Poniedziałkowe związane było z otwarciem i wyruszeniem na życiową Górę Tabor. Wtorek poświęcony był zagadnieniu Bożej obecności oraz uzdrowieniu. Modlitwę uzdrowienia prowadził o. Pacyfik Iwaszko z Krakowa. W tym dniu modlitwę przygotowywała również wspólnota Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Studenci zachęcali, żeby modlić się modlitwą uwielbienia każdego dnia.

W środę odbędzie się sakrament bierzmowania, który przyjmie kilkoro podopiecznych z terapeutycznego ośrodka dla uzależnionych „San Damiano” w Chęcinach. Sakramentu udzieli nowy biskup pomocniczy z Przemyśla Stanisław Jamrozek.

Na ten dzień przewidziany jest także czas na spowiedź. Przygotowaniu do tego sakramentu posłuży Nabożeństwo Przemienienia, które poprowadzi o. Marcin Drąg odpowiadający w krakowskiej prowincji franciszkanów za duszpasterstwo młodzieży i powołań.

Tagi:
spotkanie franciszkanie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Proobronni

Proobronni

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Rycerze Kolumba w obronie rodziny

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Szkoły Papieskie na Jasnej Górze

Katechezy z Janem Pawłem II

Katechezy z Janem Pawłem II

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Odpust ku czci św. Jadwigi na wrocławskim Kozanowie

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Bp Przybylski w DA Emaus: Twoja wiara może cię uzdrowić

Święto Patronki śląskiej ziemi

Święto Patronki śląskiej ziemi

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem