Reklama

Niedziela Częstochowska

Organizacja ruchu w uroczystość Wszystkich Świętych

MZDiT w Częstochowie

1 listopada w rejonach częstochowskich nekropolii pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Niektóre odcinki dróg zostaną zamknięte, w kilku miejscach ruch będzie jednokierunkowy.

Zmiany będą obowiązywały w niedzielę 1 listopada w godz. 6-21.

Dodatkowo:

Reklama

• ruch jednokierunkowy na odcinku promenady im. Niemena od ul. Rolniczej do ul. Brzeźnickiej (cmentarz Kule) będzie obowiązywać od czwartku 29 października od godz. 8 do niedzieli 1 listopada do godziny 20;

• w rejonie cmentarza przy ul. Zbawiciela zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od soboty 31 października od godz. 14 do niedzieli 1 listopada do godz. 20,

• w rejonie cmentarza przy ul. Białostockiej zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od soboty 31 października od godz. 12 do niedzieli 1 listopada do godz. 20.

Reklama

Cmentarz św. Rocha

• Wyłączony z ruchu kołowego będzie odcinek ul. św. Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i taxi) od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy i ks. Kubiny. Powrót (również jednokierunkowo) – ul. św. Jadwigi.

• Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywać na ul. Sikorskiego – wjazd od ul. św. Krzysztofa, wyjazd na ul. Bialską.

• Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 (wyłączona z ruchu ul. św. Jadwigi), z kierunku od Opola ruch będzie się odbywał ulicami: św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, ks. Popiełuszki i Jana Pawła II. W kierunku do Opola od Warszawy ruch będzie się odbywał ulicami Jana Pawła II, ks. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary. W kierunku z Kłobucka do Opola ruch będzie się odbywał ulicami: św. Rocha, Okulickiego, Szajnowicza-Iwanowa, ks. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary.

• Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. św. Krzysztofa i ul. św. Jadwigi między ul. Kubiny i ul. Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach.

Cmentarz Kule, ulice: Rolnicza i Fieldorfa-Nila

• Wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i taxi) będą następujące odcinki ulic:

ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej,

ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa-Nila

ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.

Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ul. Rolniczą począwszy od ul. Dekabrystów, dalej promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ul. Brzeźnicką do ul. Dekabrystów lub w prawo ul. Wańkowicza do al. Wyzwolenia.

Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Fieldorfa-Nila na odcinku od promenady Niemena do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza.

Cmentarz Błeszno, ulice: Palmowa i Bohaterów Katynia

• Ul. Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.

• Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Ponadto ruch jednokierunkowy będzie obowiązywać na ul. Osikowej (wjazd) oraz ul. Limbowej (wyjazd).

• Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

Cmentarz Komunalny, ul. Radomska

Zmiany polegają na ograniczeniu parkowania na ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach oraz na jezdni po wschodniej stronie cmentarza.

Cmentarz Stradom, ul. Piastowska

Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską (wjazd) do ul. Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej.

Cmentarz Łojki, ul. Zbawiciela

Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania po prawej (wschodniej) stronie ulicy.

Na ulicach miasta w otoczeniu cmentarzy należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu. Kierowcy proszeni są o ostrożność i cierpliwość.

2020-10-29 15:13

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jest z nami

UPJPII w Krakowie

Nauczanie Karola Wojtyły jest dziś bardzo aktualne. Daje odpowiedzi na wyzwania, które stoją przed współczesnymi społeczeństwami.

Więcej ...

Mjanma: siostra zakonna powstrzymała policję przed atakiem na demonstrantów

2021-03-01 13:34

Source Twitter

Katolicka zakonnica powstrzymała policję przed atakiem na demonstrantów w mieście Myitkyina, stolicy stanu Kaczin w północnej Mjanmie.

Więcej ...

Franciszek zachęca do spowiedzi: Jezus na nas czeka, słucha nas i nam przebacza

2021-03-02 19:53

Adobe.Stock.pl

- Módlmy się wspólnie, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z nową głębią i w ten sposób zakosztowali nieskończonego Miłosierdzia Bożego – zachęcił papież Franciszek na Twitterze. Dodał, że „w centrum spowiedzi jest Jezus, który na nas czeka, słucha nas i nam przebacza”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#NiezbędnikWielkopostny: Idziemy ze św. Józefem

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Idziemy ze św. Józefem

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia św. Aniela od Krzyża

Święci i błogosławieni

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia św. Aniela od Krzyża

Rozlepiały nalepki z wizerunkiem Maryi z tęczową...

Kościół

Rozlepiały nalepki z wizerunkiem Maryi z tęczową...

Mjanma: siostra zakonna powstrzymała policję przed...

Kościół

Mjanma: siostra zakonna powstrzymała policję przed...

Kęty: pogrzeb tragicznie zmarłego 34-letniego narciarza,...

Niedziela Małopolska

Kęty: pogrzeb tragicznie zmarłego 34-letniego narciarza,...

#NiezbędnikWielkopostny: Chrześcijański sens cierpienia

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Chrześcijański sens cierpienia

#NiezbędnikWielkopostny: Gorzkie żale z Prymasem...

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Gorzkie żale z Prymasem...

#NiezbędnikWielkopostny: Rozważanie słowa Bożego

Wiara

#NiezbędnikWielkopostny: Rozważanie słowa Bożego

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia- św. Aleksander z...

Święci i błogosławieni

#NiezbędnikWielkopostny: Patron dnia- św. Aleksander z...