Reklama

Franciszek

W Argentynie święto rodziny Bergoglio

rickh710/ Foter.com /CC BY

Od 1975 roku co pewien czas odbywa się w Argentynie święto rodziny Bergoglio. Najbliższe zaplanowano na niedzielę 22 września w mieście Córdoba. Do udziału w nim został zaproszony także Jorge Mario Bergoglio - papież Franciszek.

W ubiegłym roku ówczesny arcybiskup Buenos Aires nie mógł przybyć na święto, dlatego przysłał swoje przesłanie. W tym roku organizatorzy, wśród których są krewni papieża, spodziewają się, że on zrobi podobnie, np. za pomocą rozmowy telefonicznej.

Spotkanie obejmuje wspólny posiłek i rodzinne świętowani wszystkich Argentyńczyków noszących nazwisko Bergoglio. Spośród ponad 1300 zaproszonych swą obecność potwierdziło na razie około 400.

Rodzina Bergoglio to europejscy imigranci, wywodzący się z Piemontu w północno-zachodnich Włoszech.

2013-09-20 09:14

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Argentyna: Kościół tworzy ośrodki wsparcia dla kobiet ciężarnych

BOŻENA SZTAJNER

W toczącej się w Argentynie debacie wokół liberalizacji aborcji grupa duchownych pracujących wśród ubogich zaproponowała utworzenie ośrodków wsparcia dla przyszłych matek. Jak poinformowały media tego kraju, inicjatywę podpisało czterech biskupów, dwie zakonnice oraz 20 księży katolickich z dzielnicy ubogich „Villa 31” w stolicy Argentyny, Buenos Aires.

Więcej ...

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Więcej ...

Od Abrahama do Jezusa. Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza (zapowiedź)

2022-11-27 13:46

szkolabiblijna.gda.pl

Słuchowisko o przodkach Mesjasza. Zapraszamy do oglądania krótkich filmików pt. "Od Abrahama do Jezusa", w których bp Piotr opowiada o biblijnych postaciach ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii. Odcinki będą publikowane codziennie aż do Bożego Narodzenia.

Więcej ...

Reklama