Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni

PAP

Na trzecim miejscu podium znalazł się także Dawid Kubacki,a czwarty był Piotr Żyła, a dopiero 15. miejsce zajął dotychczasowy lider TCS Norweg Halvor Egner Granerud.

Polscy skoczkowie narciarscy odnieśli dotychczas 91 indywidualnych zwycięstw w zawodach Pucharu Świata.

Pierwszy, 26 stycznia 1980 roku w Zakopanem, sztuki tej dokonał Stanisław Bobak. Później trzykrotnie w zawodach triumfował Piotr Fijas. Najwięcej zwycięstw - 39 - odniósł Adam Małysz.

Po nim nastała era Stocha, który wygrał dotychczas 37-krotnie. Pięć sukcesów odnotował Dawid Kubacki, po dwa Piotr Żyła i Maciej Kot, a po jednym Krzysztof Biegun i Jan Ziobro.

Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia w austriackim Bischofshofen.

2021-01-03 15:31

TCS - Kubacki trzeci w kwalifikacjach w Innsbrucku, najlepszy Granerud

YouTube

Dawid Kubacki uzyskał 128 m i zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud - 129 m. W niedzielnych zawodach wystąpi wszystkich siedmiu Polaków.

Łódzka Kuria: w Tanzanii ks. Michał Misiak nie ma odrębnej misji ze strony Kościoła

2021-03-04 08:20