Reklama

Niedziela Wrocławska

Światu potrzebna jest nadzieja

2021-01-13 22:37
Spotkanie w duchu Taize w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Marzena Cyfert

Spotkanie w duchu Taize w parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Modlitwa w duchu Taizé miała miejsce 13 stycznia w kościele św. Karola Boromeusza we Wrocławiu.

Spotkanie było częścią wrocławskiej akcji duszpasterskiej, w ramach której wierni co miesiąc zbierają się w świątyniach Wrocławia, zanosząc modlitwy o pokój na świecie i jedność chrześcijan. Spotkanie zorganizowała grupa Taize Wrocław, wzięli w nim udział młodzież franciszkańska „Pastwisko” i wierni przybyli do świątyni. Franciszkańskim pozdrowieniem „Pokój i Dobro” przywitał zebranych o. Marcin Buntow, franciszkanin, zachęcając do wspólnej modlitwy. – Jezu, jesteś naszym pokojem, nigdy nas nie opuszczasz. Duch Święty zawsze wskazuje nam drogę. Potrzeba nam rzucić się w ramiona Boga. Wtedy przychodzi zadziwienie, bo to nie jest ciemna przepaść, ale Bóg – bezmiar, współczującej miłości i niewinności – modliła się młodzież.

Reklama

Na zakończenie spotkania słowo do obecnych skierował proboszcz i gwardian franciszkańskiego klasztoru o. Radosław Kramarski. – Bardzo się cieszę, że mogę być razem z Wami w ten dzisiejszy wieczór na modlitwie Taize. Przypominam sobie rok 1998, kiedy pierwszy raz z młodzieżą jechaliśmy dwoma autokarami do Mediolanu. Wtedy żył jeszcze brat Roger. Było to niesamowite przeżycie. A w 1999 r. kolejne spotkanie było w Warszawie. Dzisiaj jestem we Wrocławiu razem z Wami. Dziękuję za tę modlitwę, za to, że się zbieracie w kościołach wrocławskich i prowadzicie ten rodzaj modlitwy i adoracji. Cieszę się, że wybraliście naszą świątynię, która jest na tę okazję pięknie przystrojona. Życzę Wam, aby to duchowe spotkanie z Jezusem, który do nas przychodzi w śpiewie i medytacji, umacniało Was na drodze wiary i miłości; aby dało Wam wiele inspiracji do tego, aby iść w dzisiejszy świat i głosić Ewangelię nadziei. Dzisiejszemu światu tak bardzo potrzebna jest nadzieja, w tym bardzo trudnym okresie nie tylko pandemii, ale i duchowego kryzysu. Dlatego jesteście solą dla tej ziemi. Chwała Panu za to, że jesteście, niech On Wam błogosławi, niech Was strzeże, niech Was broni i daje Wam nowe inspiracje do modlitwy, pogłębiania, umacniania i intelektualnego rozwijania wiary – mówił o. Kramarski.

Spotkania w duchu Taize odbywają się co miesiąc, każde w innej świątyni Wrocławia. Wcześniejsze miały miejsce w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku, katedrze greckokatolickiej św. Wincentego i św. Jakuba oraz w kościele św. Anny we Wrocławiu-Oporowie.

Na kolejne spotkanie młodzież zaprasza w pierwszą środę lutego o godz. 19.15 do kościoła Najświętszej Maryi Panny Na Piasku

Wybrane dla Ciebie

Szokujące wyniki poufnej ekshumacji ks. Blachnickiego

2021-01-14 17:08
ks. Franciszek Blachnicki

wPolityce.pl/Telewizja Trwam (screenshot)

ks. Franciszek Blachnicki

Jak podaje portal wPolityce.pl: W listopadzie 2020 roku 63 byłych działaczy opozycji antykomunistycznej skierowało do marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek petycję ws. podjęcia przez Sejm prac nad zmianą ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Sygnatariusze domagali się wyłączenia z Instytutu Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i przeniesienia jej do struktur prokuratury powszechnej oraz umożliwienia przeprowadzenia weryfikacji pracy prokuratorów. Jako przykład bezowocnych postępowań wskazali casus ks. Franciszka Blachnickiego. Na szokujące kulisy sprawy zwraca uwagę w rozmowie z Polskim Radiem 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych. Pojawiają się nowe wątki dotyczące otrucia kapłana. Czy ma to związek z jego ostatnim spotkaniem?

Więcej ...

Łódź: koronawirus w klasztorze sióstr karmelitanek bosych

2021-01-15 16:48
Siostry podczas uroczystej Eucharystii

Piotr Lorenc

Siostry podczas uroczystej Eucharystii

Trzy siostry karmelitanki w klasztorze w Łodzi są hospitalizowane z powodu koronawirusa, a jedna jest w stanie krytycznym - poinformowała przełożona łódzkiego Karmelu s. Maria Weronika od Najświętszego Oblicza. Odebrane wczoraj testy wykazały, że – poza siostrą furtianką - wszystkie siostry zostały zakażone. Obecnie we wspólnocie przebywa 12 zakonnic.

Więcej ...

Kraków: „Ku przyszłości z Janem Pawłem II” – rozpoczęła się międzynarodowa konferencja online

2021-01-15 19:20

GRZEGORZ GAŁĄZKA

Prelegenci z różnych kontynentów uczestniczą w międzynarodowej konferencji "Ku przyszłości z Janem Pawłem II", moderowanej z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i transmitowanej online. Wśród omawianych zagadnień są antropologia, etyka, rodzina, społeczeństwo, wiara i życie Kościoła. Trzydniową konferencję zorganizowaną z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły otworzył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Adwokaci w obronie św. Jana Pawła II

Jan Paweł II

Adwokaci w obronie św. Jana Pawła II

Łódź: koronawirus w klasztorze sióstr karmelitanek...

Niedziela Łódzka

Łódź: koronawirus w klasztorze sióstr karmelitanek...

Dziesięciu biskupów zmarło na COVID-19 w ciągu tygodnia

Kościół

Dziesięciu biskupów zmarło na COVID-19 w ciągu tygodnia

Koszalin: Biskup Edward Dajczak ponownie zakażony...

Kościół

Koszalin: Biskup Edward Dajczak ponownie zakażony...

Bp Adam Dyczkowski odszedł do Domu Ojca

Aspekty

Bp Adam Dyczkowski odszedł do Domu Ojca

Czym jest akolitat?

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Czym jest akolitat?

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Wiara

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

Watykan zmienia obrzęd posypania głów popiołem

Watykan zmienia obrzęd posypania głów popiołem

Kaja Godek wygrała w sądzie z aktywistami LGBT

Wiadomości

Kaja Godek wygrała w sądzie z aktywistami LGBT