Reklama

Niedziela Łódzka

Abp Ziółek: w Ewangelii Pana Jezusa jest prawda życia!

ks. Paweł Kłys

- Czymś absolutnie zasadniczym w Ewangelii Pana Jezusa jest prawda życia – czyli zgodność słowa z życiem, zgodność wiary z życiem. Jeśli tego nie ma, to sama Ewangelia zostaje wstawiona na pośmiewisko! – mówił abp Władysław Ziółek podczas liturgii stacyjnej.

Wczoraj wieczorem w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi liturgii stacyjnej przewodniczył i kazanie wygłosił emerytowanym metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek.

Reklama

W homilii arcybiskup senior zauważył, że - czas Wielkiego Postu jest nam dany po to, abyśmy poważnie spojrzeli na nasze chrześcijańskie życie w tym codziennym wydaniu i próbowali rozeznać, czy nie ma w nas może braku spójności myśli, słów i czynów. Niekonsekwencji w tym, co przyrzekaliśmy Bogu na Chrzcie Świetnym, braku równowagi między wiarą, a życiem, oddziałania sfery zewnętrznej od wewnętrznej, separacji serca od moralności i prawa. Czy składając Bogu ofiarę nie pomijamy czasem, sprawiedliwości, miłości i miłosierdzia wobec naszych braci i sióstr? – pytał hierarcha.

- Słowo Boże z dzisiejszej Ewangelii wzywa nas abyśmy byli żywymi świadkami wiary, każdy w swoim środowisku. Nasze codzienne życie ma być potwierdzeniem prawdziwości Ewangelii. – tłumaczył arcybiskup Władysław.

- Kto przekazuje Słowo Boże lub powołuje się na nie powinien żyć zgodnie z tym, co głosi, co wyznaje. Tymczasem faryzeusze i uczeni w piśmie żądali wiele, ale sami tak nie postępowali! – zauważył kaznodzieja.

Reklama

- Kiedy przyjrzymy się bliżej nauczaniu Pana Jezusa w przekazie ewangelicznym bez trudności zauważymy, że najbardziej co Go zasmuca i wzbudza Jego gniew jest ludzka obłuda szczególnie wtedy, gdy dotyczy życia religijnego. Jezus potrafi być miłosierny i odnieść się do grzeszników uznających swój grzech. (…) Widać stąd, że czymś absolutnie zasadniczym w Ewangelii Pana Jezusa jest prawda życia – czyli zgodność słowa z życiem, zgodność wiary z życiem. Jeśli tego nie ma, to sama Ewangelia zostaje wstawiona na pośmiewisko! – dodał.

W ostatnim czasie kościół stacyjny św. Ap. Piotra i Pawła mieszczący się przy ul. Nawrot 104 przeszedł gruntowną termomodernizację. Zamontowano panele fotowoltaiczne, odświeżono wnętrze kościoła, zamontowano nowe oświetlenie oraz odmalowano zewnętrzne ściany świątyni. Każdy z wiernych wchodzący do wnętrza świątyni odczuwa ciepło dzięki energii słonecznej pozyskanej z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu świątyni.

2021-03-03 16:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Archidiecezjalne Rekolekcje dla kobiet

Justyna Kunikowska

Więcej ...

Głoście Miłosierdzie Boże!

Niedziela legnicka 17/2003

Materiały prasowe

Z ubogiej, chłopskiej, wielodzietnej i bardzo pobożnej rodziny Kowalskich wywodzi się chyba najbardziej znana dziś na całym świecie polska Święta. Siostra Maria Faustyna od Najświętszego Sakramentu, zwana apostołką, szafarką, orędowniczką i sekretarką Bożego Miłosierdzia, na nowo odkryła współczesnemu człowiekowi najważniejszy z Boskich przymiotów.

Więcej ...

Kard. Erdő: Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie źródłem nadziei dla Europy

2021-04-12 15:25

Karol Porwich/Niedziela

Głównym celem Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie jest spotkanie z Jezusem Chrystusem, łaska pojednania zarówno w naszym społeczeństwie, jak i w Europie, która tak bardzo potrzebuje nadziei – przypomina kard. Péter Erdő. Prymas Węgier podkreśla, że wielkim znakiem nadziei będzie też, po niemal dwóch latach zamknięcia i lęku spowodowanego pandemią, osobista obecność papieża Franciszka. Metropolita Ostrzyhomia przypomina, że to sam papież obrał Budapeszt na miejsce tego międzynarodowego wydarzenia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Odblokowano Adorację Najświętszego Sakramentu z...

Kościół

Odblokowano Adorację Najświętszego Sakramentu z...

Życia mała garść...

Wiara

Życia mała garść...

Nowy orędownik w parafii

Niedziela Częstochowska

Nowy orędownik w parafii

Zmarł ks. dr Mirosław Nowak, dyrektor Muzeum...

Niedziela w Warszawie

Zmarł ks. dr Mirosław Nowak, dyrektor Muzeum...

Ks. Piotr Natanek jest suspendowany, skupiona wokół niego...

Polska

Ks. Piotr Natanek jest suspendowany, skupiona wokół niego...

Nie żyje Krzysztof Krawczyk

Wiadomości

Nie żyje Krzysztof Krawczyk

O. Leon Knabit poczuł się gorzej. Jest w szpitalu

O. Leon Knabit poczuł się gorzej. Jest w szpitalu

Czy w piątek po Wielkanocy jest post?

Wiara

Czy w piątek po Wielkanocy jest post?

YouTube zablokował transmisję Wieczystej Adoracji...

Kościół

YouTube zablokował transmisję Wieczystej Adoracji...